Iran Attractions Inform

جیحون رودخانه بزرگی است که الحق و الانصاف سرزمینهای بسیاری را مشروب میکند. این رود در طول مسیر خود درختان بسیاری را سیراب می کند از آنجایی که اکثر درختان این منطقه کهن سال هستند می توان گفت این رود هم قدمت چند صد ساله دارد محیط سرسبزی که در اطراف این رود به وجود آمده است محل زندگی حیوانات و گونه ای از پرندگان شده است که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به این محیط بهتر است از آتش روشن کردن و شکستن درختان جلوگیری کرد.

ساحل نشینان این رود خانه و انهایی که در مسیر طولانی آن در کشورهای قرقیزستان ، ازبکستان ، تاجیکستان و قزاقستان از آب آن برای کشت و زرع و دیگر موارد مورد لزوم استفاده می کنند ، نگران هستند که اگر باز هم خشک سالی ادامه یابد شاید “سیر دریا” هم به سرنوشت ” ارال ” دچار شود . رودخانه یادش نمی آمد که چرا به کسی یا چیزی اجازه نمی دهد تا داخلش شنا کنند.

درست است که برای هر کار معماری یک صاحب کار هست، آنروز هم داشت ولی آنروز در یک خط و یک کانال مخصوصی حرکت می کرده و امروز کارهای بزرگ را یک دستگاه ملی یا دولتی می خواهد انجام بدهد، یا به یک ارشیتکت سفارش می دهند و یا به مسابقه می گذارند و لذا امروز یکسری آزادی های خاصی برای هنرمند وجود دارد که در گذشته نبود. 3 – در قانون اساسی هر کشوری چه چیزی مشخّص شده است؟ شکل جریان آب در رودخانه به دو صورت است.

دانلود پروژه River Auto Material 2019 برای یونیتی : این پروژه برای ایجاد رودخانه و دریاچه های بسیار پیشرفته با نقشه جریان ، اشیاء بستر رودخانه و تکسچر دهی به صورت اتوماتیک در نرم افزار Unity می باشد. از ویژگی های مهم رودخانه ماربره پرآب بودن آن در تمام فصول سال است که تاکنون هرگز خشک سالی را به خود ندیده است به همین دلیل زیستگاه اصلی و دائمی آبزیان شده است علاوه بر این منبع اصلی تامین آب زمین های کشاورزی است که سال ها مورد استفاده کشاورزان قرار گرفته است. به تمام منطقهای که آب آن وارد یک رودخانه میشود، یا به عبارت دیگر به تمامی منطقهای که بوسیله یک رودخانه و شاخههای آن «زهکشی» میشود، «حوضه آبریز» میگویند.

مقدمه : به نام خالق تمام زیبایی های عالم. در سفری که به کوهستان داشتم با زیبایی های طبیعت آشنا شدم. با ما همراه باشید تا در ادامه، با 10 مورد از بهترین دریاچههای صورتی دنیا آشنا شوید. این پیامدها در کشور ما نیز دیده میشود. رود جاری از شگفتی های جهان است که مانند همه معجزه های خلقت آن قدر آن را دیده ایم که به بودن آن عادت کرده ایم، شاید ساعت ها کنار رود بنشینیم و با دوستان و خانواده تفریح کنیم، از آب آن بنوشیم و وسایل خود را در آن بشوییم اما بسیاری از ما حتی لحظاتی کوتاه به گذر رود و سرنوشت آن و حرف هایی که رود برای ما دارد گوش نمی دهیم.

نتیجه گیری : گذر سریع رودخانه از میان کوه ها همچون گذر سریع و بی درنگ زمان است. پیشروی آب اقیانوس هند از طریق دریای عمان و تنگه هرمز به دره های زاگرس جنوب شرقی، خلیجی هلالی شکل درجهت شرقی ـ غربی به وجود آورده که صدها سال است به آن «خلیج فارس» یا «دریای پارس» میگویند. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید. رودخانهها را از نظر تغییر مقدار آب در طول سال به دو دسته «دائمی» و «فصلی» تقسیم میکنند.

این رودخانهها بنابه شرایط ممکن است فقط در خلال بارندگی و کمی بعد از آن یا فقط در طول فصول مرطوب سال آب داشته باشند. هرچند سال یک بار ممکن است بر اثر سیلی عظیم و غیر متعارف دبی رود به مقدار بسیار زیاد افزایش یابد. خوردن انواع میوه ها، سبزیجات و غلات کامل، میوه ها، سبزیجات و غلات کامل حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و آنتی اکسیدان ها هستند که ممکن است در پیشگیری از سرطان نقش داشته باشد. با ضعف و برافتادن سامانيان در سال 389 هـ عصر طلائي تمدن ماوراءالنهر به سرآمد و اقوام ترك بيابانگردي كه تازه به اسلام گرويده بودند، به تدريج ماوراءالنهر را اشغال كردند و حكومت تركان قراخاني در آن سرزمين شكل گرفت كه 220 سال (389 ـ 609 ق) ادامه يافت؛ اما چراغ مطالعات ديني به ويژه در علوم نقلي همچنان روشن ماند و افتان و خيزان به حيات خود ادامه داد و آثار علمي بسياري پديد آمد كه بخشي از آنها تاكنون باقيست و عظمت اين گونه مطالعات در آن دوره را نشان ميدهد.

خنده ام گرفت! از آب بیرون آمدم و کنار رودخانه مشغول تماشا شدم. در رابطه بین بارندگی و مقدار آب رودخانه و همچنین در تغییر مقدار آب در طول زمان ، عوامل متعددی دخالت دارند. تعیین دبی عامل مهم در بررسیهای آب شناسی از جمله برآورد زمان پر شدن یک سد یا مخزن ، تعیین احتمال وقوع سیل جهت طراحی سازههای مهارکننده و ارزیابی میزان فرسایش سطحی است. سرعت آب ، یعنی فاصلهای که هر ذره آب در واحد زمان طی میکند، در نقاط مختلف یک رودخانه در طول یا عرض و عمق آن متغیر است. آدم ها هم هر چقدر دلشان به زلالی رودخانه باشد و از هر بدی و زشتی بگذرد، زلال و شفاف خواهند شد.

و چقدر او را از تنهایی بیرون می آورد. دور تا دور این دریاچه را کوه احاطه نموده است فاصله دریاچه نسبت به کوه از طرف شمال حدوداً ۴ الی ۵ کیلومتر میباشد و از سوی جنوب حدوداً ۵۰۰ متر می باشد. و از جنوب و مشرق و شمال شرق کوهی به نام پالان دوکن با ارتفاع ۳۱۳۵ متر که در جنوب ارزروم است، میگذرد. دریاچه بختگان، باعث افزایش رطوبت هوا میشد و بعلت بلند بودن ارتفاع کوههای پیرامون نیریز، رطوبت حاصله در هوای همان منطقه باقیمانده و باعث ثمردهی درختان انجیر، بادام، رز و زیتون در کوهها میگردید که میتوان به نوعی آن را آبیاری مصنوعی کوهها نامید.

به علاوه گیاهان باعث میشوند که آب باران فرصت و امکان بیشتری برای نفوذ به داخل زمین داشته باشد. شکل پستی و بلندیهای سطح زمین نیز در مقدار آب رودخانه تاثیر دارد. شاخ و برگ درختان ، قسمتی از آب باران را در خود نگه میدارد و باعث میشود که باران قبل از رسیدن به زمین به تدریج تبخیر شود. این مسدودیت باعث می شود که هیچ غذا ، نوشیدنی و گازی از درون روده رد نشود . من و تو بسیار به هم شبیهیم اگرچه عمر من طولانی و عمر تو در یک چشم به هم زدن به پایان می رسد اما من بیشتر از تو گذر عمرم را حس می کنم و تو بیشتر از من در بی خبری به سر می بری!

با کوله باری از انرژی از دل کوه گذر می کرد و در دل خود میهمانانی داشت از ماهی های رنگین. زیرا پس از برخورد با موانع و سنگ های ریز و درشت بسیار همچنان جاریست و به مسیر خود ادامه می دهد . از کوه های مرتفع سربند اراک چشمه و آبراهه ها جاری می شود بعد بهم پیوستن، یک رود به نام رودخانه تیره را تشکیل می دهند این رود پس از طی مسافت ها و گذر از مکان های مختلف با رودخانه بیاتون و آب سرده یکی می شوند و در شهرستان دورود به رود خانه ماربره می پیوندد.

چند انشای زیبای ادبی در مورد رودخانه، گذر رودخانه و از سرگذشت رودخانه برای پایه تحصیلی هشتم، نهم و دهم آماده کرده ایم. به این فکر می کردم که رودخانه با هر بار گذر سریعش زلال تر و شفاف تر میشد برعکس مرداب که ساکن و بی حرکت است و هیچ لذتی هم نمی برد. جایجای این سرزمین جاذبههایی را در خود جای داده که هر کدام به نوبه خود چشمگیر و خیرهکننده هستند. حال سؤال اینست که ایا می توانیم با وجود این روند جبری که در سطح جهان حاکم است باز هویت ملی برای معماری هر کشور را حفظ کرد یا اینکه بطور اجتناب ناپذیر باید هویت ملی را کنار گذاشت و به سمت هویت جهانی رفت؟

دیدگاهتان را بنویسید