گاوبازی در اسپانیا – کارامون اسپانیا

به جرئت می توان گفت که یکی از بیشترین درخواست هایی که برای ساخت سوله داریم مربوط به گاوداری ها می باشد. در این بیت : دروازه ء دله خانه ها باز ( رویه ۱۷ سروده ای وضع اجتماعی ما ) ، واژه گفتاری « پیسه» به معنی پول در این بیت : از پیسه ء خلق آب ونانش.( رویه ۱۸) واژه گفتاری« کُپ » به معنی گوژ پشت در این بیت : تو شاه جوان وشانه ها کُپ( سروده خطاب به شاه ، رویه ۱۹). ژن SRY بهعنوان ژن نرزایی روی کروموزوم Y با طول قطعه 89 جفت باز و با شماره بانک ژنی AJ009913-1 انتخاب شد.

طراحی آغازگرها:پرایمرهای اختصاصی برای ژن­های مورد نظر روی کروموزوم Y و X مشخص شدند. گاو شیری در دوره آبستنی و شیردهی همواره باید از نظر نوع خوراک،اصطبل بهاربند، بستر و آبشخور مورد توجه باشد. توجه داشته باشید که هیچ تفاوتی بین کشتارگاه ها و سایر میادین شهرداری وجود ندارد، شما می توانید از هر کجا که تمایل دارید اقدام به خرید کنید. با توجه به تقاضای کم مواد مغذی می توان نسبت علوفه به کنسانتره را افزایش داده و با استفاده از ترکیبات ازت دار غیر پروتئینی هزینه های غذایی را کاهش داد . اگر برای شما هم موضوع ارگانیک بودن اهمیت زیادی دارد، ما این تضمین را به شما می دهیم که بهترین نوع دام را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مصرف کلسیم باید به کمتر از 100 گرم در روز محدود شود و هم زمان فسفر کافی در اختیار گاو ها قرار گیرد ( 35 تا 40 گرم فسفر در روز برای نژادهای بزرگ) کلسیم بیشتر به ویژه اگر جیره از نظر فسفر کمبود داشته باشد احتمال بروز تب شیر را افزایش خواهد داد . این ها بسیار بزرگ می شوند. برای ارزیابی مورفولوژی اسپرم نقایصی چون سر جدا شده، قطره سیتوپلاسمی دور، دم پیچخورده، سر باریک و سر بزرگ مد نظر قرار گرفت.

معمولاً بیماری خروسک بیماری خطرناکی نبوده و جان کودک را به خطر نمی اندازد اما گاهی اوقات در صورت شدید بودن کودک باید سریعاً تحت نظر پزشک قرار گیرد. از آنجایی که قیمت گوسفند رومانف بسیار بالا است بی شک بسیاری از دامداران قادر به خرید آنها نمی باشند. در واحد های پرورش و نگهداری گاو روستایی معمولا از چنین باکس هایی استفاده نمی شود. سعی کنید علوفه های مورد تغذیه به قطعات ریز خرد نشوند و در صورت الزام از چنین علوفه هایی برای حفظ تعادل PH شکمبه و کاهش اسیدوز و دیگر ناراحتی های گوارشی بافرهای شیمیایی نظیر بی کربنات سدیم استفاده کنید .

در چنین حالتی کودک تمایلی به خوابیدن نداشته و دائماً می خواهد برای سرفه کردن بلند شود. یک رنگ­آمیزی زمانی مناسب است که آکروزوم را بدون رنگ کردن ناحیه پشت آکروزوم رنگ کند. هدف از این پژوهش استفاده از روشی ساده و مناسب برای رنگآمیزی و ارزیابی آکروزوم اسپرمهای منجمد و بررسی ارتباط بین وضعیت آکروزوم و برخی خصوصیات میکروسکوپی اسپرم مانند تحرک، میزان زنده بودن و واکنش به محلول هیپواسمول اسپرمهای منجمد گاو هلشتاین بوده است.

آزمایش رنگآمیزی آکروزوم: ابتدا برای برطرف کردن مشکل رقیق کننده، از دو روش سانتریفوژ و بدون سانتریفوژ استفاده شد و نتایج حاصل از دو روش با هم مقایسه شدند. رحلت کردن : شب ماه خرمن میکند ای روز زین بر گاونه بنگر که راه کهکشان از سنبله پر کاه شد . ۴- یعنی شخصی که بی موقع به کار دیگران دخالت کند. لیگامانی که وسط پستان را به بدن وصل می کند ٬ در وسط پستان شکافی ایجاد میکند که هرچه این شکاف عمیق باشد نشانه قوی تر بودن اتصال است . گاهی اوقات به علت گوناگونی مو دچار ریزش می شود که با کمک شیر گاومیش می توان این مشکل را برطرف کرد زیرا ویتامین های مورد نیاز مو را تامین کرده و از ریزش مو نیز جلوگیری می کند.

در ایران سازمان دامپزشکی توانسته است با کمک تلقیح مصنوعی نژاد گوسفند رومانف را با نژاد گوسفند ایرانی ترکیب نماید. هر اصطبل دارای دو ردیف جایگاه است که پلاک نام دارد. 10- هر گونه تغییری در جیره ی غذایی را به تدریج به انجام برسانید . نمونه­گیری: نمونه­گیری از چهار گاو بالغ نر نژاد هلشتاین در سن چهار سالگی به­مدت چهار هفته، و یکبار در هر هفته با استفاده از مهبل مصنوعی انجام شد.

گاوهای پر شیر احتمالاً تا هفته ی بیستم و یا بیشتر در تعادل منفی انرژی خواهند بود . از تغییرات ناگهانی و سریع جیره که موجب ناراحتی های گوارشی می شود خود داری نموده و تغییرات تدریجی را دست کم دو هفته پیش از زایش آغاز نمایید . استفاده از مکمل نیاسین که ممکن است از دوره ی خشک آغاز شده باید برای گاوهای پر شیر ادامه یابد در این حالت مصرف غذا احتمالاً بیشتر و احتمال بروز کنیوز کمتر خواهد بود . کاهش وزن ایجاد شده در آغاز دوره ی شیر دهی باید به گونه ای جبران شود که گاودر آغاز دوره ی خشک از وزن مناسبی برخوردار باشد .

بهترین فصل زایمان از نظر شیر دهی و بالا بودن قیمت آن در بازار در اواخر پائیز می باشد . رئیس اداره دامپزشکی سراب نیز با اعلام اینکه هدف از حفظ و شناسایی نژاد گاو سرابی نگهداری این توده در بانک ژنی دامی کشور است می گوید: با استفاده از روش های پیشرفته اصلاح نژاد، توان تولید شیر و گوشت این دام بالا می رود. رنگ آن قرمز تیره تا نارنجی و بهترین نژاد گاو ایرانی است . فضولات: کود گاومیش از بهترین کودها برای حاصلخیزی زمینهای زراعی و به ویژه پرورش قارچ است.

در سفرنامه های مارکوپولوی مشهور، در سده ی 13 میلادی، اشاره هایی به نوعی مرغ خزدار شده که بسیار شبیه به بچه گربه بوده است. شیر یکی ازجمله مواد غذایی است که در همه جوامع بسیار استفاده میشود و پای ثابت سفرههای غذایی مردم است ضمن اینکه از این ماده غذایی ارزشمند میتوان بهصورت مستقیم و یا تهیه مواد غذایی دیگری در صنایع تبدیلی استفادههای بسیار نمودو بنابراین فعالیت و کسبوکار در این حوزه میتواند موفقیتآمیز باشد. وزن در تعیین قیمت گوساله زنده امروز 1400 بسیار تاثیر گذار می باشد. استفاده از اسپرم تعیین جنسیت شده نقش مهمی در صنایع تولیدی حیوانات دارد.

بدین منظور 30 میکرولیتر مخلوط رنگ ائوزین-نگروزین را بهدرون یک میکروتیوب ریخته و به بن ماری 37 درجه سانتیگراد منتقل شد سپس 20 میکرولیتر اسپرم منجمد ذوب شده به آن اضافه شده و پس از 60 ثانیه تیمار، از مخلوط حاصل شده، 10 میکرولیتر برداشته روی یک لام تمیز قرار داده گسترش تهیه و فوری خشک شد. پس از ثابت شدن اسپرمها، برای رنگآمیزی، از مخلوط رنگ گیمسا با غلظتهای 5/0، 1، 2 و 4 درصد با زمانهای رنگآمیزی 1، 2، 3، 4، 6، 8، 10 و 12 ساعت استفاده شد. لام­ها پس از رنگآمیزی، زیر میکروسکوپ با بزرگنمایی 1000× ارزیابی شدند.

تحت بزگنمایی 1000× میکروسکوپ حداقل 200 اسپرم زنده در میدان­های میکروسکوپی مختلف در هر نمونه مورد ارزیابی قرار گرفته و سپس میزان اسپرم­های ناهنجار مشاهده شده بر حسب درصد بیان گردید. برای ارزیابی نمونه ده میکرولیتر اسپرم بر روی یک لام گرم تمیز قرار داده شد. به منظور آماده سازی گاو برای شیر دهی بعدی باید یک دوره ی خشک در نظر گرفته شود . با در نظر گرفتن یک دوره ی خشک 60 روزه تولید شیردهی بعد برای بیشتر ماده گاوها بهینه خواهد بود . اگر دوره ی خشک کمتر از 40 روز باشد بافت پستان زمان کافی برای بازسازی نداشته و در نتیجه تولید شیر در شیر دهی ایده آل نخواهد بود .

بدین ترتیب افزایش وزن ماده گاو در دوره خشک بیشتر مربوط به رشد جنین خواهد بود . 2- دوره ی افزایش اندوخته های بدن (افزایش وزن ) . دقت کافی در مورد تامین مواد مورد نیاز گاو شیر ده و نسبت صحیح آن با انرژی که میزان قابل توجهی از آن از اندوخته های چربی بدن تامین می شود اعمال نمایید در این مرحله از مواد ازته ی غیر پروتیینی با تجزیه ی کم در شکمبه استفاده کنید . گاو شیر ده کمبود انرژی دریافتی برای تولید شیر را از اندوخته های بدن تامین کرده و در این دوره از وزن آن کاسته می شود دوران بحرانی تغذیه ی گاوهای شیر ده از زمان زایش تا اوج شیر دهی است .

که ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به شما کارفرمایان بزند. هنگامی که گوساله ها 10 ماهه هستند ، با بودن علوفه مرغوب می توان مصرف کنسانتره را قطع کرد . 19- برنامه ی مبارزه با انگل ها به خصوص انگلهای دستگاه گوارش را با جدیت پی گیری کنید . 9- شرایط محیطی مناسبی به خصوص در فصول تابستان و زمستان برای گاوها فراهم نمایید . جیرهها را در دوره پیش از زایمان گاو طوری متوازن کنید که گاوها پس از زایمان آمادگی حداکثر تولید شیر را داشته باشند. هر کیلوگرم افزایش شیر در این دوره 200 کیلوگرم شیر بیشتر در کل دوره ی شیر دهی را در پی خواهد داشت .

اگر دوره ی خشک بیش از 70 روز باشد گاوبیش از اندازه چاق می شود درحالی که تولید شیر در شیر دهی بعد بیشتر نبوده و دشواری چاقی نیز در پی خواهد آمد . ظرفیت سیلو باید به اندازه نگهداری علوفه سیلویی مورد نیاز گاوها برای مدت زمان ۶ ماه باشد. 17- علوفه را به مدت طولانی ذخیره ننموده و در موقع مصرف از عدم وجود کپک و قارچ زدگی و اجسام خارجی مطمئن شوید . اگر مصرف ویتامین E در خوراک زیاد نباشد موجب جفت ماندگی می شود . 18- برای مقابله با عوارض مصرف جسم خارجی احتمالی مگنت یا آهن ربا به حیوان بخورانید .

دیدگاهتان را بنویسید