پرسیدید: آیا Windows Explorer یک سیستم عامل است؟

اگر صرفا میخواهید محتوای روی گوشی اندرویدی خودتان را در کامپیوتر قابل دسترس کنید نیازی نیست که هیچکدام از روش های پیشین را انجام دهید چون مایکروسافت یک برنامه اختصاصی تحت عنوان Your Phone را برای ویندوز ارائه کرده که امکان آیینه کردن گوشی بر روی ویندوز و کنترل مستقیم گوشی از طریق کامپیوتر را میدهد. البته هنوز سیستم کدگذاری وجود دارد؛ ولی تنها به عنوان بخشی از InstantGo در اختیار شما خواهد بود که معمولاً به نام Connected Standby شناخته میشود.

لایسنس RETAIL این نوع لایسنس میتواند از روی یک سیستم پاک شود به سیستم دیگردی منتقل شود و همچنین میتواند بی نهایت بار آن را پاک کنید و نصب کنید و به سخت افزار وابسته نمیباشد و مادام العمر میباشد و پشتیبانی مایکروسافت را دارد. دو نوع از این سیستم عامل قابل دسترس است: ویندوز ۱۰ هوم ((Home و پرو (Pro). ویندوز 11 یا Windows 11 نسخه اصلی سیستم عامل Windows NT است که توسط مایکروسافت توسعه یافته و به عنوان نسخه جانشین سیستم عامل محبوب ویندوز 10 عرضه شده است. ویندوز 11 به عنوان یک ارتقاء رایگان از طریق Windows Update برای دستگاههای واجد شرایط مبتنی بر ویندوز 10 در دسترس قرار دارد.

اما در مورد نصب اندروید روی آیفن لازمه بگم خدمت تون که هیچ درایور رسمی برای آیفن مبتنی بر اندروید نوشته نشده پس انجام این کار تقریبا غیرممکنه . در این روش ویندوز بصورت اتوماتیک و خودکار، وب را جستجو میکند و بروزترین درایور موجود را به روی سیستم شما نصب خواهد کرد. اگر کنار بخشی علامت زردرنگ دیدین، باید کلیک راست کنین و درایور رو آپدیت کنین. در این صورت، باید سعی کنید کارت گرافیک را از سیستم ویندوز ۱۰ خود حذف کنید.

در ویندوز ۱۰ سیستم جستجو نیز بهبود یافته است و حالا وقتی به دنبال موضوع خاصی بگردید علاوه بر نتایج گردآوری شده از اطلاعات موجود در کامپیوترتان، اطلاعات مرتبط در وب نیز لیست میشوند. این یکی از قابلیتهای ویندوز ۱۰ است، بهطوری که تا ۳۰ روز بعد از ارتقا به ویندوز ۱۰، اطلاعات ویندوز قبلی در درایو ویندوز نگهداری میشود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد این دو نسخه از سیستم عامل ویندوز همراه با سایت گویا تک باشید.

تغییرات قابل توجهی در نسخه جدید سیستم عامل ویندوز ۱۰ صورت گرفته از جمله می توان به قابلیت Multi Desktop یا چندین میز کار اشاره نمود و یا استارت جدید که تلفیقی از استارت ویندوز ۷ و ۸ می باشد . از جمله تغییرات ظاهری ویندوز 11 پرو ریتایل میتوان به بازطراحی مجدد منوی استارت و انتقال آن به وسط صفحه، جایگزینی «کاشیهای زنده» با پنل جداگانه «ابزارکها» در نوار وظیفه و قابلیت ایجاد مجموعه کاشیهای زنده از پنجرهها اشاره کرد. میتوان ویندوز ۱۰ را در واقع ترکیبی از ویندوز ۷ و ویندوز ۸ دانست.

با این حال ، WeChat برای سیستم عامل ویندوز نیز موجود است. در ویندوز ۱۰ سرعت سیستم عامل افزایش محسوسی داشته است،به گونه ای که زمان نصب نرم افزار ها به سه چهارم سرعت ویندوز ۸ و در بهترین شرایط به نیمی از سرعت نصب در ویندوز ۸ میرسد.مسلما نسخه ی کامل ویندوز ۱۰ از سرعت بیشتری برخوردار خواهد بود.زیبایی در ویندوز ۱۰ موج می زند همانطور که قبلا گفته شد سیستم عامل ویندوز ۱۰ از دو رابط کاربری بهره میبرد،یکی برای کاربران ویندوز ۷ و دیگری برای کاربران ویندوز ۸ و ۸٫۱ ،که به انتخاب خود کاربر میتوان یکی از این دو را فعال کرد.

سخت افزار مورد نیاز برای اجرای سیستم عامل ویندوز ۱۰به گفته سازندگان تغییری نسبت به ویندوز ۸٫۱ نداشته است و شما می توانید بدون نیاز به ارتقا آن را نصب کنید . مایکروسافت با نادیده گرفتن نسخه ۹ از ویرایش ویندوز نام ۱۰ را بر روی سیستم عامل خود گذاشته است . علت این نامگذاری به گفته جف آتوود مدیر تیم برنامه نویسی مایکروسافت تشابه اسمی است که با ابتدای نام های ویندوز ۹۵ و ۹۸ بوجود آمده است . یا آیا این شرکت برای گسترش تجربهی استفاده از ویندوز برای کاربرانش، باید پلتفرم موبایل خودش را داشته باشد؟

پس از اینکه کسبوکاری نوع اشتراک خود و همچنین پیکربندی عملکردی خود را مشخص کرد، آنگاه باید هر ماه، مبلغی ثابت را پرداخت نماید. لایسنس OEM این نوع لایسنس نمیتواند از روی یک سیستم پاک شود به سیستم دیگردی منتقل شود ولی میتواند بی نهایت بار آن را بروی همان سیستم پاک کنید و نصب کنید و به سخت افزار (مادربرد و هارد) وابسته میباشد و مادام العمر میباشد و پشتیبانی مایکروسافت را دارد.

لایسنس One-time Installation (MSDN) این نوع لایسنس فقط یکبار نصب و فعالسازی میگردد و قابلیت نصب مجدد و جا به جایی را ندارد. هنوز دقیقا مشخص نیست که این روشها چطور خواهند بود اما برخی میگویند که این قابلیت شبیه به Expose در سیستمعامل OS X اپل عمل خواهد کرد. جو بلفیور از مایکروسافت به این نکته اشاره کرد که میلیونها مشتری این شرکت هنوز از سیستمعامل ویندوز ۷ استفاده میکنند و رمودندیها مایل هستند تا آنها را تشویق به بروز رسانی به نسخهی ۱۰ ویندوز کنند.

مایکروسافت میگوید که این قابلیت میتواند سرعت بهرهوری در سرتاسر سیستمعامل را افزایش دهد. نسخه Windows 10 Pro قابلیت ریموت دسکتاپ را پشتیبانی میکند و مانند نسخه های قبلی، امکان پیوستن به Active Directory را دارد. ولی در حال حاضر نسخه های Pro و Enterprise در دسترس می باشد.البته بد نیست بدانید ورژن Home کمترین امکانات را دارد و مشابه نسخههای قبلی، متاسفانه Active Directory را پشتیبانی نمی کند. همچنین هر سه نسخهی Pro، Enterprise و Education امکان دسترسی به فروشگاه تجاری Business Store ویندوز 10 را دارند و حتی در نسخه Home امکان پشتیبانی از نصب جانبی اپلیکیشنهای حرفهای وجود دارد.

ردموندیها هر ۶ هفته یکبار، قابلیتهای جدیدی به اج میآورند تا تجربهی کار با آن همواره تازه باشد.قابلیت جدید مایکروسافت اج برای مقایسهی قیمت محصولاتجدیدترین نسخهی مایکروسافت اج به قابلیت مقایسهی قیمت و ابزار جدید اسکرینشات مجهز است. ردموندیها تغییراتی در نوار Charms ایجاد کردهاند و آن را بهبود بخشیدهاند. ردموندیها انتظار دارند این تغییرات در نهایت منجر به جذب مخاطب بیشتری برای Microsoft Store شود. البته اکیدا توصیه میکنیم که همیشه جدیدترین نسخه ویندوز را نصب کنید، چرا که علاوه بر رفع مشکلات نرمافزاری، ثبات و امنیت بیشتری هم دارد. در واقع، نسخه پرو ویندوز علاوه بر پشتیبانی از همه ویژگیهای نسخه هوم یا خانگی ویندوز، حاوی ویژگیهای امنیتی پیشرفته و امکانات و قابلیتهای متعدد مختص کسب و کارها و سازمانهای بزرگ است.

دیدگاهتان را بنویسید