همه چیز در مورد ویندوز 11 – شرکت بکرپردازان دنیای مجازی

به روزرسانی اخیر ویندوز ۱۰ ماه مه ، علی رغم تلاش مایکروسافت برای بازگشت به اوج خود، سعی در جلوگیری از بروز مشکلات مشابه با بروزرسانی اکتبر سال ۲۰۱۸ را برای کاربران ایجاد کرده است. به روزرسانی های بسیاری وجود دارد که می توانیم به آنها دسترسی پیدا کنیم اما ما قصد داریم تا به آپدیت های اخیر از اکتبر سال گذشته (۲۰۱۸) تا ماه مه سال جاری (۲۰۱۹) بپردازیم. دقت کنید که فلشی که به سیستم وصل می کنید فرمت شده و اطلاعات قبلی آن پاک می شود. بدیهی است ، ابزار عیب یابی به روزرسانی ویندوز که در بالا به آن پرداختیم ، می تواند برای رفع مشکلات رایج استفاده شود، اما روش های دیگری وجود دارد که می توانید برای رفع مشکل خطاهای به روزرسانی ویندوز استفاده کنید.

برای رفع ایراد ERROR Code 0xc0000001 می توانید از ویروس اسکن ها کمک بگیرید. شما می توانید کدهای خطایی مانند windows 10 error code 0xc00000e9 یا windows 10 error code 0xc00000f یا windows 10 error code 0xc004c003 یا windows 10 update error 0x8000ffff را مشاهده کنید. اما ویندوز ۱۰ ثابت کرد که در این قضیه یک استثنا محسوب می شود و کاربر با خیالی راحت می تواند ویندوز خود را آپدیت کند. آپدیت از ویندوز قبلی با نگه داشتن فایل های گذشته: تقریبا تمام مراحل نصب ویندوز خام و آپدیت مستقیم از ویندوز قبلی به یک شکل هستند با این تفاوت که پس از اتمام نصب هنگام ورود می توانید با رمز گذشته خود وارد شوید و یا یک کاربر جدید برای سیستم تعریف کنید.

همچنین می توانید فایل iSO ویندوز را دانلود کنید تا بتوانید آن را روی یک DVD رایت کرده و از آن برای نصب ویندوز استفاده کنید. موضوع دیگری که موجب میشود بسیاری از کاربران از این سیستم عامل فاصله بگیرند، وابستگی بسیار شدید آن به سختافزار نسبتا جدید است. در صورتی که با مشکل یا سوال خاصی روبرو شدید میتوانید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید. هرگونه فعالیت که به قوم، نژاد، دین یا حزب خاصی توهین شود ممنوع است.6. اما بطور کل با غیر فعال کردن این گزینه، طبیعتا تمامی بروزرسانی های شما نیز متوقف خواهند شد که آپدیت ویندوز 10 نیز جزء این آپدیت ها می باشد.

اما برای سایر بروزرسانی ها به شما اطلاع داده می شود که در دسترس هستند و می توانید آنها را از دسترسی خارج کنید. نکته ای که در دوره ده روزه باید در نظر بگیرید این است که اگر نسخه های قبلی ویندوز را حذف کرده اید تا فضای روی هارد دیسک شما آزاد شود، این گزینه در دسترس نخواهد بود. Windows 10 20H2 (بهروزرسانی اکتبر 2020) اکنون به طور گسترده به عنوان یک بهروزرسانی اختیاری در دسترس است. این سیستم عامل همچنین، قابلیت بزرگ کردن اندازه ویندوز را نیز با بهبودهایی روبرو کرده است، به طوری که اکنون کاربر می تواند با کلید بر روی گزینه آشنای “Maximize” به گزینه های مختلفی دسترسی داشته باشد و بتواند پنجره را به صورت تمام صفحه، آبشاری، نیم صفحه افقی، نیم صفحه عمودی و حتی ربع صفحه بچیند.

هنگامی که به ویندوز ۱۰ آپدیت کردیم می توان فایل های قدیمی را پاک کرد؟ آیا مایکروسافت سیستم را به طور اتوماتیک به آخرین ورژن آپدیت خواهد کرد؟ حتی اگر از این نوع ویندوز ها استفاده کنید باز هم آپدیت های امنیتی و مهم را از شرکت مایکروسافت دریافت خواهید کرد. اگر شما از نسخه های Windows 10 Education, Pro یا Enterprise استفاده می کنید می توانید از این قابلیت برای غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 استفاده کنید. بله می توان این کار را انجام داد اما به یاد داشته باشید که ویندوز ۱۰ را در یک درایو دیگر و جدا از سیستم عامل دیگر نصب کنید.

اگر از ویندوز ۷ و یا ۸ استفاده می کنید دیگر ویندوز به شما پیشنهاد آپدیت نخواهد داد زیرا ویندوز ۱۰ از حالت رایگان خارج شده است. تاکنون آمارکتس ازلحاظ پشتیبانی مشتریان امتیاز بالایی داشته و امید می رود در آینده نیز به همین شکل پیش برود. با این کار میتوانید از این فایل برای نصب ویندوز ۱۰ در سایر سیستم ها نیز استفاده کنید. البته استقبال خوبی از این نسخه نشده است و همه از نسخه معمولی ویندوز استفاده می کنند. حال که فلش آماده شده است، نرم افزار نصب را اجرا کنید و انتخاب کنید که می خواهید همراه با ویندوز آخرین آپدیت ها نیز دانلود و نصب شود یا خیر.

ابتدا شما باید نرم افزار Windows 10 Media Creation Tool را دانلود و اجرا کنید تا به کمک آن بتوانید ویندوز ۱۰ اورجینال را دانلود و بر روی سیستم خود نصب کنید. پس از دانلود نرم افزار آن را اجرا کنید و در مرحله اول گزینه دوم یعنی Create Installation Media را پر رنگ کرده و Next را بزنید. دانلود آخرین نسخه نرم افزار WindowsAndroid اجرای اندروید. در شرایطی حتی ممکن است نیاز باشد که در حالی که آخرین نسخه ویندوز ۱۰ را بروزرسانی می کنید، نرم افزار آنتی ویروس خود را به طور موقت پاک کنید.

در همین حال ، می توانید بر روی دکمه Start ضربه بزنید تا دو منو پیدا کنید. بر روی کلید Get Start کلیک کنید . همانطور که از نام این حالت مشخص است، ویژگی مذکور، عملکرد رایانههای مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 را در هنگام اجرای بازیهای ویدیویی، بهبود خواهد بخشید. جدیدترین آپدیت ویندوز ۱۰ (Windows 10) با بازطراحی منو استارت، بهبود مایکروسافت اج، امکان تغییر نرخ نوسازی نمایشگر و… منتشر شد. پس ظاهرا بهتر است که اجازه بدهیم، ویندوز سیستم ما، هر چند وقت یکبار و به صورت اتوماتیک آپدیت شود. در صورتی که RAM کامپیوتر شما 4GB یا بیشتر است حتماً نسخه 64 بیت را نصب کنید و اگر کمتر از 4GB است بهتر است نسخه 32 بیت نصب شود.

به بیان دیگر، کاربر باید فایل ISO دانلود شده را به صورت مستقیم در ویندوز باز کرده و Setup را اجرا کند تا مراحل بررسی شرایط سیستم و سپس آغازِ عملیات ارتقا به ترتیب طی شود.اما اگر ذخیرهساز شما خالی باشد و یا به هر دلیلی اعم از خرابی ویندوز و یا رفع آثار مخرب ویروس روی سیستم عامل قصد نصب ویندوز به صورت خام یا Clean را داشته باشید، این کار باید از طریق دیسک یا رسانهی قابل بوت انجام شد.

اگر به دنبال رفع بروزرسانی ویندوز با سرعت و به سادگی هستید از ابزار عیب یابی داخلی ویندوز استفاده کنید. Windows Troubleshooter در قسمت Windows Update فایل های سیستم شما را تجزیه و تحلیل می کند و مشکلی را که کار به روزرسانی ویندوز ۱۰ را متوقف کرده است جستجو می کند و سپس سعی در رفع مشکل می کند. در یکسال اول پس از معرفی ویندوز ۱۰ همه می توانستند به طور رایگان به این نسخه مهاجرت کنند. بله تا ده روز پس از آپدیت می توانید آن را پاک کرده و به ویندوز قبلی خود برگردید.

سپس سرویس عیب یابی بررسی می کند چه چیزی به روزرسانی شما را مسدود کرده است و ممکن است راه حلی ارائه دهد. بهتر است که این بخش بر روی Set time automatically (تنظیم خودکار زمان) قرار داشته باشد تا ویندوز ۱۰ در زمان مناسب و از طریق اینترنت و ساعتی که مایکروسافت به طور آنلاین تنظیم کرده ساعت سیستم را تغییر دهد (این بخش در واقع همان تغییر ساعت در انتهای تابستان و ابتدای بهار است که به منظور استفاده بهینه از روشنایی روز انجام میشود).

سرعت انجام کارها هم در ویندوز ۱۱ بهتر شده است. اگر شما از WiFi برای اتصال به اینترنت در کامپیوتر و لپ تاپ خود در سیستم عامل ویندوز 10 استفاده می کنید، می توانید از گزینه ای به نام Metered Connection در تنظیمات ویندوز 10 استفاده نمائید که این ابزار تنها برای بارگیری و نصب خودکار به روزرسانی های مایکروسافت می باشد که هنوز اولویت های آن مشخص نیست و تاکنون رمز آلود بوده است. آپدیت ویندوز 10 معمولا به دو روش انجام میشه که ما هر دو روش رو در ادامه بهتون آموزش می دیم.

آیا می توان از نسخه Home ویندوز ۱۰ به نسخه Pro آپدیت کرد؟ از کجا می توان فایل نصبی ویندوز ۱۰ را دانلود کرد؟ همانطور که در ابتدا گفته شد این برنامه برای کارکرد نیاز به دسترسی روت خواهد داشت و بدیهی است که حجم قابل توجهی را نیز برای ذخیرهی فایلهای سیستم عامل اشغال خواهد کرد. اگر از ویندوز ۷ تا ۸ اورجینال استفاده می کنید و از آن ها به ویندوز ۱۰ آپدیت کنید نیازی به کلید محصول نخواهید داشت و مایکروسافت از کلید دیجیتال برای فعالسازی ویندوز ۱۰ شما استفاده خواهد کرد.

با نصب این برنامه و دریافت نوتیفیکیشن های گوشی روی کامپیوتر، دیگر در زمان دریافت نوتیفیکیشن جدید نیازی به آنلاک کردن و بررسی گوشی خود نخواهید داشت. دیگر نگران نداشتن گوشی اندروید نباشید! راه دیگر همان ویندوز 8 است، اما به نظر می رسد کمی متفاوت است. با این کار تجربة بازی کردن شما آسان و خوشایند می شود. اما روشهایی هم هست که بتوانید محدودیتهای سختافزاری را دور بزنید که در این مقاله به طور مفصل به شما توضیح دادهایم.

Value data را ۱ بگذارید و روی OK بزنید. Windows Update را پیدا و روی آن کلیک کنید. اگر می خواهید ویندوز ۱۰ اورجینال را خریداری کنید به سایت مایکروسافت رفته و با پرداخت مبلغی (البته فقط به صورت دلار) آن را خریداری کرده و دانلود کنید. یکی از ویژگی های بحث برانگیز ویندوز 10، روشی است که سیستم عامل را بصورت خودکار آپدیت و مدیریت می کند. کاربران کامپیوترهای خانگی، در حال حاضر از یکی از سه نسخه اصلی نرم افزار ویندوز، یعنی ویندوز ۷ ، ویندوز ۸ و ویندوز ۱۰ استفاده میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید