نحوه تغذیه موفق آمیز گاوهای شیری در دوره انتقال چگونه است ؟

تأسیس یک واحد گاوداری چه برای تولید گوشت و یا چه برای تولید شیر آن، باید دقیقترین طرح فنی و توجیهی را به خود اختصاص دهد. این بسته نرم افزاری شامل نرم افزارهای انبار، ترکیب ساز و مدیریت تغذیه می باشد که بررسی های به عمل آمده بر اساس روند عملیاتی گاوداری ها تولید و بهینه سازی شده است. نرم افزاری مدیریت تغذیه به شما اجازه می دهد مدیریت مصرف جیره را در گذشته و یا آینده انجام دهید. گاوهای تاپ این نژاد تا 30 تن تولید در سال را داشته اند. رنگ این نژاد بصورت ابلق سیاه و سفید بوده و کلیه خصوصیات شیرواری را دارا می باشد و میزان تولید سالانه شیر آن در سال 1999 در حدود 10 تن اندازه گیری شده است.

این گاو روزانه حدود 900 گرم افزایش وزن دارد.نژاد نجدی و نژاد دشتیاری نژاد دو نوع دیگر از گاوها هستند که هر دو کاربرد شیری و گوشتی را دارد و میزان شیردهی آن در هر دوره به ترتیب حدود 580 کیلوگرم و 960 کیلوگرم هست. متخصص تغذیه در این مزارع پرورشی می­ تواند به نسبت ­های مختلف از هر یک از این دو محصول استفاده کند تا بتواند نیازهای گلۀ پرورشی در مراحل مختلف را پوشش دهد.

در این پژوهش با استفاده از برازش یک مدل خطی مشابه روی هر ژن یک آزمایش ریزآرایه DNA انجام شده ناشی از استافیلوکوکوس اورئوس بر پستان گاو شیری، فهرستی از ژنهای متفاوت بیان شده یا زیستنشانگرهای ترانسکریپتومی گاوی به­دست آمدند. این گاو هم بهعنوان گاو شیری و هم بهعنوان گاو گوشتی مورداستفاده قرار میگیرد و بهطور میانگین حدود 640 کیلوگرم شیر، در هر دوره شیردهی تولید میکند. امیدواریم نکات موجود در این مقاله بتواند شما در بحث تغذیه گاو شیری در دوره خشکی به نتایج مطلوبی برساند. شاید بیش از داشتن یک گله با نژاد خالص و عالی و همچنین امکانات بالا، وجود یک مدیر قوی و آگاه بتواند یک دامداری را به یک دامداری نمونه و با تولید و رکورد بالا تبدیل کند.

قیمت گوسفند در شهرهای مختلف که در بالا نام برده شد همراه با شهر ها و شهرستان های اطراف آنها می باشد. شایان ذکر است که میشهای با سهم خونی ۵۰% رومانف نیز قادرند چند قلوزایی بالا در حدود ۲۰۰ درصد داشته باشند. مرغ و خروس نژاد سبرایت به مرغ و خروس های جنگجو شهرت دارند، این نژاد زینتی به نام هایی همانند مینیاتوری و جنگلی نیز شناخته شده اند.

در نواحی غربی نژادهایی وجود دارد که ترکیبی از نژاد ترک و ایرانی یا افغانی و ایرانی با ترک بوده و به نام جنگلی معروف است. در این عارضه شیردان از محل طبیعی خود بطرف زیر شكمبه و به سمت چپ دیواره حفره شكمبه حرکت میکند. این دو ست برای جوجه کشی سال جدید نگه داشته بودم که بدلیل پیدا کردن کار مجبورم بفروشم . معمولاً جایگاه پرورش گاوهای گوشتی از دو سیستم بسته و یا باز تبعیت میکنند. بسته نرم افزاری مدیریت تغذیه مدیران پس از 2 سال تحقیق و کار مداوم متخصصان شرکت مدیران و همچنین 8 ماه تست و بهینه سازی مداوم توسط متخصصان امور دام، آماده و قابل عرضه به تمام گاوداران محترم می باشد.

در این نرم افزار کلیه کنستانتره ها ، خوراکها و جیره ها به راحتی قابل ثبت بوده و می توان مبالغ خوراک هر رده دامی را مشاهده نمود. اصل سیزدهم – منزل و خانه هر کس در حفظ و امان است در هیچ مسکنی قهرا نمیتوان داخل شد مگر بحکم و ترتیبی که قانون مقرر نموده اصل ۲۰ متمم قانون اساسی عامه مطبرعات غیر از کتب ضلال و مواد مضره بدین مبین آزاد و ممیزی در آنها ممنوع است ولی هر گاه چیزی مخالف قانون مطبوعات در آنها مشاهده شود نشر دهنده یا نویسنده بر طبق قانون مطبرعات مجازات میشود اگر نویسنده معروف مقیم ایران باشد ناشر وطابع از تعرض مصون هستند این ۴ اصل که در قانون اساسی ایران هم در چهل و سه سال قبل تذکر داده شدهاست یک اصلی است که امروز در تمام دنیا مورد احترام تمام دولتهاست ولی در کشور ایران این سه اصل باندازه ذرهای در مقابل دولتها و هیئت حاکمه مورد توجه نیست بنده در ۱۴ محرم ۱۳۲۸ شب در خانه نشسته بودم یک عده پاسبان ریختند توی خانه من مرا در ساعت بسر آفتاب مانده برداشتند بردند شهربانی، آنجا دیدم آقای حائریزاده هم هستند شب بعد آقای مکی را آوردند بعد پرسیدیم را چرا گرفتهاید؟

شاید این سوال برای بسیاری از افراد که با کنسانتره سرو کار دارند پیش آمده باشد که اصولاً اگر ساخت کنسانتره تنها اختلاط برخی از مواد خوراکی است، چرا دامداران ، خود مبادرت به تهیه آن نمی نمایند؟ البته خرید بره تنها مربوط به دامدار نیست، بسیاری از مردم به دلیل نیاز به دام سبک وزن برای کشتار بره زنده نژاد گوشتی انتخاب میکنند. ۱- بزرگترین نیاز گاو انرژی و بعد از آن پروتئین است. گروه تلماتو بخش نقشه اتوکد سازه ها را برای شما پیشنهاد می کند تا در صورت نیاز مورد استفاده شما قرار بگیرد. به نظر می­رسد از نتایج این پژوهش بتوان در برنامههای اصلاح نژادی و تهیه­ دارو برای درمان ورم پستان استفاده نمود.

وراثتپذیری ورم پستان پایین است و لذا مدیریت اصلاح نژادی آن کار سختی به شمار میرود. ۱- خاکهای خیلی سخت و خشک که در آن گاوآهن برگرداندار به سختی نفوذ میکند. چربی پایین شیر نشان دهنده عبور اسیدهای چرب غیر اشباع منحصر به فرد از شکمبه است که به طور مستقیم از سنتز چربی شیر جلوگیری می کنند و باید هم در فرمولاسیون جیره (چربی های غیر اشباع، توازن کربوهیدرات ها، موارد مربوط به کیفیت علوفه) و هم در اجرای جیره (ماده خشک جیره، مقدار خوراک خورانده شده، جدا کردن و غیره) تغییراتی حاصل گردد و توجه بیشتری به آن شود.

وقتی از نمکهای آنیونی برای متوازن کردن DCAD جیره استفاده میکنید، هدف را 10- تا 15- میلی اکی والان در 100 گرم ماده خشک در نظر بگیرید. استفاده از دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی جهت کاهش التهاب ایجاد شده در پستان توصیه می گردد . از دید محمدرضا ملاصالحی یک گاو بومی در یک دوره شیردهی به طور میانگین 600 تا 700 کیلوگرم شیر تولید میکند و گاوهای هلشتاین خالص به طور میانگین بیش از هفت هزار تن در یک دوره شیردهی شیر میدهند. این نوع گاو نیز هم بهعنوان گاو شیری و هم بهعنوان گاو گوشتی مورداستفاده قرار میگیرد و این نژاد بیش از 1450 کیلوگرم شیر در هر دوره تولید میکند.

این نوع زمین ها برای کشت گندم مناسبتر بوده و “ریع” بیشتری می دهد . در گله هاییكه واكسینه نشده اند سقط جنین در دام و شیوع سقط در گله مهمترین علامت بروز بیماری می باشد . گاوان آبستن معمولاً در نتیجه عفونت و اغلب پس از گذرانیدن مرحله حاد بیماری سقط جنین می­کنند (2، 12، 15، 17 و 19). ویروس اثر مهار کننده شدید بر دستگاه ایمنی بدن دارد. در نتیجه علت های سارا در گاوهای شیری ممکن است در سه دسته اصلی گروه بندی می شود. ضمن آنکه در آمیخته ها عملکرد تولیدمثلی و زنده مانی یا ماندگاری و در نتیجه بهره وری اقتصادی نیز به میزان قابل توجهی بهبود یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید