معرفی مشهورترین نژادهای گاو در جهان

داده­ های ژنوتیپی متعلق به ۲۵ گاو ماده هلشتاین حاصل از تراشه اسنیپ گاوی ۵۰ هزارتایی، اهدایی از شرکت تجاری آلتادلتا ژنتیک تجزیه و تحلیل شد. به صورت عمومی می توان گفت هر گوساله و گاوی که مبتلا به بیماری شده باشد نشانه های از خود بروز می دهد که دامدار می تواند با مشاهده و بررسی این علائم درصدد یافتن راه حلی برای این مشکل برآید . این نژاد تا نهصد کیلوگرم وزن بدست می آورد و می توان آنها را در مراتع به راحتی پروار کرد. برخی از محققان دریافتند که MTCs ممکن است اشتها را کاهش دهد، به کاهش وزن کمک کند و سطح کلسترول خون را نسبت به دیگر چربیها تقویت کند.

گاوهای شكم اول و دوم در طی اواسط و اواخر شیرواری و دوره خشكی احتیاج زیادی به انرژی برای رشدشان دارند.این گاوها باید طی دو دوره شیرواری اول خود،۷۵-۵۰ كیلوگرم افزایش وزن پیدا كنند تا به وزن بالغ برسند.برای اطمینان از اینكه مواد مغذی اضافی مورد نیاز برای رشد تامین شده اند،توصیه ی استاندارد این است كه كنسانتره بیشتری به این گاوها داده شود.طی اواسط و اواخر شیرواری،گاو شكم اول باید ۱۰ درصد و گاو شكم دوم باید ۵ درصد كنسانتره بیشتری از آنچه مورد نیاز است برای تولید شیر و افزایش وضعیت بدن دریافت كند. علاوه براین، شیر بادام منبع طبیعی از ویتامین E و گروه آنتی اکسیدان است که از بدن در برابر مریضی­ها محافظت می­کند.

این ممکن است جذب بدن برای مواد مغذی شیر بادام را تا حدودی کاهش دهد. جنبه بد این مواد این است که پروتئین کمی دارد و شامل اسید فیتیک است، ماده­ای که جذب آهن، زینک و کلسیم را محدود می­کند. افراد برنج را به عنوان بخشی از رژیم متعادل که شامل انواع غلات است، مصرف می­کنند. شیر جو را می­توان مانند: شیر گاو در پخت و پز استفاده کرد و یا آن را با غلات و اسموتی مصرف کرد.

حالت آبکی دارد و خیلی راحت می­توان آن را با اسموتی، در دسرها و با جوی دوسر نوشید. این برای افرادی که به پروتئین زیاد نیاز دارند، مناسب نیست اما برای کسانی که میخواهند مصرف کربوهیدرات خود را کاهش دهند، مناسب است. دارای میزان زیادی پروتئین، فیبر، کالری و کربوهیدرات است. 14- جهت اطمینان از میزان کافی خوراک مصرفی در جیره حد اطمینان را مد نظر بگیرید . برفرض محال محکوم بمرگی پس از امضاء حکم تجدید نظر نخواهد و تحت تاثیر شرایطی قرار بگیرد. برخی از بیماری ها وجود دارند که بر توانایی حرکت و یا هضم دام تاثیر می گذراند و مشکلاتی را در این زمینه برای آن به وجود خواهند آورد.

وضعیت تولیدمثلی بیشترین تاثیر را بر روی تصمیم گیری حذف دارد. در مقایسه با تمام جایگزین­های غیرلبنی برای شیر، شیر برنج بیشترین مقدار کربوهیدرات را دارد. یک فنجان (۲۴۰میل) دارای ۱۴۰-۱۳۰ کالری، ۳-۲ گرم چربی، ۱ گرم پروتئین و ۳۸-۲۷ گرم کربوهیدرات می­باشد. بدین ترتیب لازم است واحد پرورش گاو شیری در انتخاب و به گزینی علاوه بر تولید به موضوع طول عمر اقتصادی یک یک گاوها نیز توجه لازم بنمایند . این باعث سطح کلسترول پایین، مخصوصا کلسترول LDL می­شود، نوعی از کلسترول که با افزایش خطر بیماری­های قبلی مرتبط است. این نوشیدنی در کارتن­ها در کنار شیر فروخته می­شود و یک مدل رقیقتر، از شیر نارگیلی است که معمولا در غذاهای جنوب شرقی آسیا و هند مورد استفاده قرار می­گیرد و در قوطی­ها فروخته می­شود.

افزایش قیمت در بازار دام زنده در سال های اخیر در بازه زمانی های مختلف صورت گرفته است. ۵- انحراف ۰/۲ درصدی پروتئین شیر (بالا یا پایین میانگین نژاد) در فصول مختلف سال. این گزینه­ مطمئنی برای کسانی است که حساسیت دارند و یا به لبنیات، گلوتن، سویا یا آجیل آلرژی دارند. آنالیز ماده خشک مصرفی و ابقا انرژی و تولید شیر و ترکیب شیر در مقاله( ون و همکاران ۲۰۰۷)توصیف شده است .

مانند دیگر شیرهای غیر لبنی، این ماده اغلب دارای ضخیم کننده­ است که طعم و بافت آن را تقویت می­کند. قبل از معرفی این موارد بهتر است تا اطلاعات جامعی راجع به انواع گوسفندان ارائه دهیم. در این مقاله قصد داریم بیشتر راجع به اجزای خیش و گاوآهن صحبت نماییم و به صورت مختصر هریک را بررسی کنیم. درحقیقت، بیشتر مارک­ها تنها ۲ درصد بادام دارند. یک فنجان (۲۴۰میل) از شیر بادام غیر شیرین دارای ۳۰-۳۵ کالری، ۲-۵ گرم چربی، ۱ گرم پروتئین و ۱-۲ گرم کربوهیدرات می­باشد. یک فنجان (۲۴۰ میل) دارای ۱۷۰-۱۴۰ کالری، ۵-۴٫۵ گرم چربی، ۵-۲٫۵ گرم پروتئین و ۲۹-۱۹ گرم کربوهیدرات می­باشد.

با این حال، شیر سویای ساخته شده با پروتئین سویا به طور جداگانه می­تواند به عنوان یک جایگزین مصرف شود. با این حال، بسیاری از این مطالعات براساس شواهد نامعتبر است و مطالعات کمی درباره­ تأثیرات شیر نارگیل بحث کردند. صنعت تولید خوراک دام و طیور در دنیا رشد قابل ملاحظه ای یافته است. مخلوطی همگن با اندازه ذرات مناسب برای جلوگیری از جداکردن خوراک توسط گاو و استفاده بهینه از خوراک از مقدمات اولیه داشتن گله ای اقتصادی است. از سوی دیگر، شیر بادام مواد مغذی­ مفید مانند: پروتئین، فیبر و چربی­های سالم را که در بادام کامل وجود دارد را کمتر دارا می­باشد، زیرا شیر بادام بیشتر از آب تشکیل شده است.

طعم خامه­ای و ملایمی دارد و از نظر دارا بودن مواد مغذی با شیر گاو شباهت دارد. شیر برنج در مقدار کالری با شیر گاو شباهت دارد اما کربوهیدرات بیشتری دارد. گاو آهن های ساب سویلر شباهت بسیاری به گاو آهن های چیزل دارند با این تفاوت که ساب سویلر سنگین تر بوده، در ساخت آن از مواد سخت تری استفاده می شود شود و لایه های خاک را از عمق بیشتری می شکند. ۴- علوفه سیلوی بسیار خرد شده- منجر به کاهش زمان جویدن و هضم کمتر فیبر در شکمبه می شود.

پروتئین و کربوهیدرات موجود در آن نیز بسیار پایین است. این یکی از کم کالری ترین شیرهای غیرلبنی موجود است و گزینه مناسبی برای کسانی است که می­خواهند کالری کمتری را مصرف کنند. درحقیقت، شیر نارگیل شیر غیرلبنی است که کمترین پروتئین و کربوهیدرات را دارد. سن بلوغ جنسی در رومانوف پایین است. تخمک های غیر فعال ، تاخیر در بلوغ جنسی و نرخ CRپایین از اثرات دریافت کم فسفر است. نوع دوم خیشی است که در نیمه شمالی ییلاق دیده می شود که همان خیش مناطق کردستان و همدان است و بختیاری آن را خیش تکدستی می نامد.

کار این قطعه برش و برگرداندن لایه سطحی خاک در عمق ۱۰ الی ۲۰ سانتی متری استفاده می کنند. تنظیم عمق کار : مشابه گاوآهن برگرداندار تنظيم عمق با تنظيم بازوهاي کششی پایین انجام ميشود. شیر جو دارای مقدار کالری مشابه با شیرگاو، کربوهیدرات بیشتر و نیمی از مقدار چربی و پروتئین با شیر گاو را دارا می­باشد. در مقایسه با شیر گاو، کمتر از یک چهارم کالری و کمتر از نیمی از چربی را دارا می­باشد. شیر بادام دارای طعم سبک، شیرین و مغذی است و کالری، چربی و کربوهیدارت کمی را دارا می­باشد. هیچ پروتئین و کربوهیدراتی را دارا نمی­باشد اما دارای زنجیره­ متوسط تری گلیسیرید (MTCs)، نوعی از چربی اشباع شده می­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید