مشکلات ویندوز ۱۰ و نحوهی رفع آنها

راه حل 2: Windows Boot Manager را از طریق System Properties فعال یا غیرفعال کنید. این مبحث گزینههای بوت پشتیبانی شده در ویندوز XP و Windows Server 2003 را توضیح میدهد. اگر از شبکهای بوت میشوید که فقط بایوس را پشتیبانی میکند، باید به حالت قدیمی بایوس راهاندازی کنید. 2. در ترتیب بوت UEFI، یکی از موارد زیر را انتخاب کنید: Windows Boot Manager – مدیر بوت ویندوز را به عنوان تنها دستگاه در لیست بوت UEFI تنظیم می کند. اگر از سیستم عامل دوگانه استفاده می کنید، Windows Boot Manager گزینه ای را برای انتخاب سیستم عامل ارائه می دهد.

سیستم عامل ویندوز ۱۱ برای اجرا، نیاز به الزامات بسیار کم و حداقل مشخصات سیستمی دارد. محیط UEFI یک سیستم عامل حداقل بوت است که دستگاه ها بوت می شوند و سیستم عامل ویندوز 10 اجرا می شود. سیستم عامل ویندوز 11 دارای یک رابط کاربری جدید، از جمله منوی شروع مرکز و طراحی نوار وظیفه، گوشه های گرد، صداهای جدید و موارد دیگر است. BOOTMGR به شما کمک می کند تا سیستم عامل ویندوز 10، ویندوز 8، ویندوز 7 یا ویندوز ویستا راه اندازی شود.

بوت منیجر یک ابزار نرم افزاری است که به کاربر اجازه می دهد از لیست سیستم عامل های نصب شده بر روی هارد دیسک انتخاب کند چه سیستم عاملی را بارگذاری کند. در زیر برخی از عملکردهای مهم یک سیستم عامل آورده شده است. ویندوز 10 از رابط میانافزار توسعهپذیر یکپارچه (UEFI) برای پشتیبانی از انتقال کنترل سیستم از بوتلودر سیستمعامل SoC به سیستمعامل استفاده میکند. ویندوز 11 به طور کامل از جدیدترین نسل Wi-Fi پشتیبانی میکند.

همچنین پروتکل 802.11n از هر دو باند 2.4 و 5 گیگاهرتز پشتیبانی به عمل میآورد. تفاوت عمده بین این دو این است که MBR از ورودی های 32 بیتی در جدول خود استفاده می کند که کل پارتیشن های فیزیکی را تنها به 4 محدود می کند. رسانه (DVD/USB) را در رایانه شخصی خود قرار دهید و مجدداً راه اندازی کنید. زمانیکه شما کامپیوتر را با استفاده Safe Mode راه اندازی و روشن می کنید، رایانه با محدودیت هایی در درایوها و فایل ها راه اندازی خواهد شد. هنگام مشاهده لوگو ASUS کلید Esc را فشار دهید.

1. زومیت تابع قوانین کشور است، لطفا هنگام مطرح كردن دیدگاه خود، به قوانین جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارید و از قرار دادن مطالب و تصاویر خلاف قانون جداْ خودداری کنید.2. BOOTMGR برنامه ای است که هنگام راه اندازی رایانه شخصی اجرا می شود و سیستم عامل شما را از هارد دیسک بارگیری می کند. در منو باز شده می توانید ساعت و تاریخ سیستم خود را تنظیم کنید .

آ. کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و کلید F8 را روی صفحه کلید خود فشار دهید. بهره بگیرید و خروجی ISO را انتخاب کنید. 3. آخرین ساخت را انتخاب کنید. در پنجرهی بعدی از شما خواسته میشود که محلِ نصب ویندوز را با انتخاب یا ساخت یک پارتیشن جدید روی ذخیرهسازِ نصب شده بر روی کامپیوتر انتخاب کنید. BIOS از Master Boot Record (MBR) برای ذخیره اطلاعات مربوط به اطلاعات هارد دیسک استفاده می کند در حالی که UEFI از جدول پارتیشن GUID (GPT) استفاده می کند. بعد از اینکه Microsoft Store اجرا شد، در فیلد جستجوی آن عبارت Amazon Appstore را سرچ کنید و با انتخاب آیکون مربوط به این برنامه، وارد صفحه نصب آن شوید.

کاربران ویندوز میتوانند برنامههای مختلفی را روی آن نصب و اجرا کنند. پس از آنکه اعمال چنین محدودیتی با واکنش منفی بسیاری از کاربران همراه شد، مایکروسافت با هدف جلوگیری از ایجاد هجمه علیه شرکتش در فضای آنلاین، اعلام کرد کاربران دیگر نیز تحت شرایطی میتوانند از نسخه جدید سیستمعامل این شرکت استفاده کنند. بعضی از بازیهای کپی که قفل DRM آنها شکسته شده است هم ممکن است کرش کنند که در این صورت باید در جستجوی کرک یا پچ مناسب باشید.

اگر قصد نصب کردن ویندوز روی کامپیوتر خود را داشته باشید محال است که اشتباهی آن را از فروشگاه خریداری کنید و یا آن را دانلود کنید. باتری لپ تاپ خود را در وضعیت High-performance قرار بدهید. سپس بخش Display adapter را باز کنید. سپس می توانید cat /boot/grub/grub.cfg را اجرا کنید تا بررسی کنید که ورودی ویندوز شما ناپدید شده است. گوشی موبایل Lumia 950 XL از درگاه USB Type-C 3.0 برای شارژ و انتقال اطلاعات استفاده میکند که در آن زمان در میان گوشیهای ویندوزی ویژگی نادری به حساب میآمد که سرعت انتقال داده را به طور قابل توجهی افزایش داد و نام خود را در فهرست بهترین گوشی های ویندوز فون ثبت کرد.

گام دوم: با استفاده از حساب مایکروسافت (همانی که مجوز دیجیتال را به آن پیوند دادهاید) به رایانه خود وارد شوید. با این حال، این تغییرات فقط به حساب کاربری فعلی شما محدود میشود. با این حال، هنگامی که تنها یک سیستم عامل وجود دارد، این فرآیند بوت را کند می کند. 1. هنگامی که سیستم در حال انجام خودآزمایی روشن (POST) است، با فشار دادن کلید F2 وارد BIOS Setup Utility شوید. درضمن شما نمیتوانید با حساب کاربری مایکروسافت خود وارد آنها شوید زیر برای مصارف شرکتی ساخته شدهاند و نمیتوانید از آن استفاده شخصی کنید. پس قبل از اینکه برنامه را اجرا کنید یا آنتی ویروس خود را موقتا متوقف کنید یا برنامه KMSAuto Net.exe را به بخش Exclude آنتی ویروس اضافه کنید.

3. حالا کلید Shift را فشار داده و نگه دارید و روی Restart کلیک کنید. 4. در قسمت Advanced Startup روی دکمه Restart Now در سمت راست صفحه کلیک کنید. از System Restore یا Startup Repair استفاده کنید. هنگامی که منوی Windows Boot Manager باز می شود، می توانید از کلیدهای جهت دار برای انتخاب یک سیستم عامل یا منبع بوت خارجی استفاده کنید و سپس برای بارگیری آن، “ENTER” را فشار دهید. اکثر رایانه های جدید با بوت لودر برای برخی از نسخه های ویندوز مایکروسافت یا سیستم عامل مک ارسال می شوند.

متاسفانه این راه حل نیازمند دانلود کامل سیستم عامل ویندوز است. بنابراین باید از طریق گوشی یا کامپیوتری دیگر، درایور مربوطه را دانلود و روی سیستم یا یک حافظهی خارجی ذخیره کنیم. امکان دارد صفحهی اصلی کار شما در ویندوز بسیار شلوغ باشد و یا چندین نفر از یک سیستم استفاده نمایید و هر شخص خواهان قرار دادن نرمافزارهای دلخواه بر روی دسکتاپ باشد.در ویندوز ۱۰ امکان استفاده از چندین دسکتاپ و قابلیت سوئیچ بین آنها فراهم گردیده است. فایل ISO که ایجاد میکند به شما امکان را میدهد که نصب ویندوز 11 را انجام دهید، حتی اگر TPM ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید