مذاکرات مجلس شورای ملی ۳ دی ۱۳۲۹ نشست ۹۶ – ویکینبشته

اگر شما چای بابونه بنوشید، درمان خروسک بسیار آسانتر میشود. گاهی کودکان به دنبال سرماخوردگی دچار حمله ی شدید و مشکل تنفسی می شوند که در اصطلاح به آن خروسک می گویند که این بیماری بر اثر التهاب نای و حنجره ایجاد می شود.پس به عفونت و التهاب ناحیه ی گلوتیک و ساب گلوتیک(پایینی گلو) خروسک(croup) یا خناق می گوید.سن شایع این بیماری از 6 ماهگی تا 3 سالگی بوده و در فصول سرد سال(در انتهای پائیز و در طول زمستان) و در پسران شایع تر است. بسته نرم افزاری مدیریت تغذیه مدیران پس از 2 سال تحقیق و کار مداوم متخصصان شرکت مدیران و همچنین 8 ماه تست و بهینه سازی مداوم توسط متخصصان امور دام، آماده و قابل عرضه به تمام گاوداران محترم می باشد.

این بسته نرم افزاری شامل نرم افزارهای انبار، ترکیب ساز و مدیریت تغذیه می باشد که بررسی های به عمل آمده بر اساس روند عملیاتی گاوداری ها تولید و بهینه سازی شده است. هدف این پژوهش، بررسی وضعیت صفات مختلف تولیدمثلی در گاوهای هلشتاین ایران بود. این محقق کشورمان اظهار داشت: اکنون جنین های آزمایشگاهی تولید شده در مرکز تحقیقاتی و تجاری بایوفارم (Biofarm) در بیش از 9 گاوداری صنعتی انتقال داده شد و گوساله های نژادهای مختلف جرزی، سیمنتال، بلونداکیتن، شاروله و لیموزین به دنیا آمدند. نکته حائز اهمیت دیگر مربوط به شعبه های مختلف گوسفند فروشی ها در پایتخت می باشد.

برای استعلام قیمت گوسفند زنده و خرید در تهران و کرج و همچنین ثبت سفارش از طریق اینترنت، مجموعه های شیپ با سابقه کار چندین ساله، برای راحتی بیشتر مشتریان نسبت به راه اندازی سایت گوسفند فروشی اقدام کرده است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت گوسفند و بره جهت کشتار از طریق سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارند به صورت آنلاین و از طریق مرکز اعلام نرخ روز اقدام کنید. این علوفه غنی از کلسیم بوده و فسفر آن متوسط است و در صورت استفاده از آن بایستی در جهت حفظ تعادل کلسیم به فسفر اقدام گردد.

متاسفانه در کشور ما از بیرون سینما به سینما حمله بی جهت و بدون مطالعه می شود. مدیر گروه جنین شناسی پژوهشگاه ابن سینا گفت: با تلاش محققان این پژوهشگاه بیش از سه هزار جنین گاو با تمرکز بر گونه مزرعه ای از نژادهای ممتاز جرزی (jersey cattle) و لیموزین در کشور تولید شد. مکمل چربی اشباع نشده هضم فیبر را کاهش می دهد که در نتیجه هدف اصلی افزایش در دسترس بودن انرژی را از بین می برد، بنابراین، مکمل چربی گاوهای شیری با استفاده از چربی های بای پس، که شکمبه را بدون هیچ گونه تخریبی عبور می دهند، حاصل می شود.

روغن های گیاهی به همین ترتیب برای نشخوارکنندگان توصیه نمی شوند زیرا اسیدهای چرب اشباع نشده برای باکتری های شکمبه، به ویژه برای باکتری های تجزیه کننده فیبر سمی هستند. همچنین در احادیث مختلفی توصیه شده است تا نسبت به قربانی کردن جنسیت نر بیشتر اقدام شود. شیرازی، تسریع در امر اصلاح نژاد و گسترش ژنوم برتر با انتخاب همزمان اسپرم و تخمک از نژادهای برتر دام و به تبع آن کاهش هزینه های تولید فرآورده های دامی و رونق صنعت دامپروری را از جمله مزیت های این اقدام برشمرد.

وی افزود: با انجام این مجموعه از فعالیت ها و داشتن برنامه مشخص، امکان کوتاه کردن فاصله نسلی و تسریع در امر اصلاح نژاد درخصوص نژادهای خارجی و بومی طی یک برنامه نه چندان دراز مدت، میسر می شود. به نحوی که امروزه انواع بسیار زیادی از صنایع و کارخانه های به امر تولید خوراک دام، خوراک مکمل و مواد افزودنی مشغول هستند. اگرچه برخی انواع آگاو سرما را تا حدود ۱۲- درجه سانتیگراد تحمل میکنند اما ادامه یخبندان برای چند هفته متوالی گیاه را از پای در می آورد بنابراین چندان مناسب کاشت در فضای باز در مناطق معتدله نیست و در چنین مناطقی به شکل گلدانی باید از آنان استفاده کرد که با فرا رسیدن زمستان به مکانی محافظت شده از یخبندان منتقل شوند.

به همین دلیل از تمام ایران بهترین های خروس و مرغ لاری با انواع محلی قدیمی ترکیب که انواع جنگی منحصر به فردی رابه وجود آورده اند. میکروارگانیسم های موجود در شکمبه با ترکیب آمونیاک و کربوهیدرات ها اسیدهای آمینه را تولید می کنند. با این حال، شرایط غذایی اغلب اتفاق می افتد که در آن میزان آزاد شدن آمونیاک در شکمبه بیش از میزان جذب توسط باکتری های شکمبه است. با این حال، گاوهای پر بازده به اسیدهای آمینه بسیار بیشتری احتیاج دارند که توسط میکروب های شکمبه، حتی با سرعت زیاد سنتز، برطرف نمی شوند.

گاوهای شیری مانند سایر حیوانات به اسیدهای آمینه ضروری احتیاج دارند که باید از روده کوچک جذب شوند. شبکه زیستنشانگری به­دست آمده از ژنهای ارتولوگ انسان نشان داد که نشانگر APP (Amyloid beta precursor protein) بیشترین درجه ارتباط را با سایر نشانگرهای ترانسکریپتومی دارد. شیرازی گفت: تولید جنین آزمایشگاهی در سایر گونه های مزرعه ای از اهداف پیش رو بوده و اکنون فعالیت بر روی گاومیش آغاز و در آینده نه چندان دور کار بر روی گونه های مزرعه ای شتر و اسب نیز دنبال خواهد شد.

مابقی دام ها هم وضعیت چندان مناسبی ندارند. بسته به کیفیت علوفه و مصرف علوفه ، میزان افزایش وزن و وضعیت بدنی ، گوساله باید روزانه 1 تا 5/2 کیلوگرم کنسانتره مصرف کنند . بی حسی پس از زایمان و همچنین ناباروری، با از دست دادن وضعیت بدن در اوایل دوره پس از زایمان افزایش می یابد. اینها در شکمبه بی اثر هستند و در دستگاه گوارش پایین هضم می شوند، از این رو برای باکتری شکمبه مضر نیستند. باکتری های شکمبه به طور کلی توانایی استفاده از اکثر آمونیاک هایی را دارند که از شکم زدایی اسیدهای آمینه و هیدرولیز ترکیبات غیر پروتئینی ازت در شکمبه آزاد می شود.

سنتز پروتئین میکروبی در شکمبه تا حد زیادی به در دسترس بودن کربوهیدرات و ازت در شکمبه بستگی دارد. جنین هایی که خریداری شده در کانتینر های حاوی ازت مایع قرار دارند جهت انتقال جنین به محل مناسبی منتقل می شوند در این روز دامهای تعیین شده یکی یکی مهار شده و ابتدا کارشناس و مسئول انتقال جنین شاخی را که مناسب انتقال است از طریق توشه رکتال چک نموده و شاخ مناسب (راست یا چپ) را تعیین می نماید. این کنسانتره به منظور تغذیه گاوهای با تولید میانگین کمتر از 26 کیلوگرم شیر در روز تنظیم شده است و قادر است تمامی نیازهای نگهداری، رشد، و تولید گاو شیرده را تامین نماید.

شیوع عفونت در گاوهای شیری انتاریو نیز پائین است و ممکن است با کاهش در تولید شیر در ارتباط باشد. وقتی مقدار انرژی قابل هضم جیره به اندازه کافی زیاد باشد، یک سوم یا بیشتر کل پروتئین مورد نیاز بسیاری از جیره های نشخوارکننده ممکن است از طریق نیتروژن از منابع نیتروژن غیر پروتئینی تأمین شود. این شرایط ممکن است به دلیل مازاد پروتئین تجزیه شده شکمبه یا کمبود انرژی موجود و در نتیجه استفاده ناکارآمد از بسترهای قابل تخمیر و کاهش سنتز پروتئین میکروبی رخ دهد. اگر علوفه کمبود سلنیوم دارد باید روزانه 3 تا 5 میلی گرم سلنیوم به علوفه اضافه کرد .

دیدگاهتان را بنویسید