مذاکرات مجلس شورای ملی ۲۴ فروردین ۱۳۲۹ نشست ۱۲ – ویکینبشته

دوره شیردهی گاومیش در حدود ۳۰۰ روز است. البته ناگفته نماند که در مقایسه با برخی آب گرمهای سرعین که در چند سال اخیر ساختوسازهای تازه انجام دادهاند، استخر گاومیش گلی قدیمی است و امکانات رفاهی آنچنانی ندارد، اما برخی از گردشگران اینجا را به خاطر همین موضوع ترجیح میدهند. ابقا انرژی به وسیله کالری متری غیر مستقیم در محفظه تنفسی تخمین زده شد و در مقاله ون و همکاران در سال 2007 گزارش شد و به طور منفی همراه با درصد چربی شیر و غلظت اسید چرب غیر استریفه بود.

گاوهای پر شیر احتمالاً تا هفته بیستم و یا بیشتر، در تعادل منفی انرژی خواهند بود. رنگ حیوان از تقریبا سفید تا قرمز متغیر است. هلشتاین ماده پس از یک دوره تقریبی 9 ماهه حاملگی، باید بین 23 تا 26 ماه زایمان کند. 7) اگر گاو نری غیر هم خون باشد آن گاو را می توان با ایمنی کامل روی گاوهای ماده گله استفاده کرد . اسیدهای چرب فرار، آمونیاک و آب بهطور مستقیم از دیواره شکمبه به جریان خون منتقل می­شوند. محققان تعیین کرده اند که محدود کننده ترین اسیدهای آمینه، لیزین و متیونین در بسیاری از جیره های گاوهای شیری می باشند.

پیدایش این نژاد به دوره پیروان (کونگ فوتسی و لئوتسی) که روح اجدادشان راعبادت کرده و به ابدی بودن آنان اعتقاد داشتند برمیگردد. علاوه بر زمینه باورها، خیش در ضرب المثله و چیستانها و ترانه های نیز راهی برای خ.ود باز کرده استک به عنوان نمو.نه بختیاری ها می گویند : «اگر گاو نرود خیش را بر می دارند» (ذوالفقاری، ج۱، ص ۳۸۴). همان طور که می دانید وقبلاً نیز توضیح داده شد، تلقیح مصنوعی روش نوینی دردامپروری است که با انجام این روش دامداران می توانند به سادگی نژاد دامهای خود را اصلاح کنند،بدون شک تلقیح مصنوعی موفق ترین و پرسودترین تکنیکی است که درتولید مثل دام نتیجه شده است.ولی نکته ای که لازم است برای انجام مطلوب تلقیح مصنوعی به آن توجه شود دانستن زمان فحلی و توجه به علایم آن درگاو ماده است.

در سال اول 2 راس است و از سالهای بعد گاو ماده بارور می شود و تعداد گاوها افزایش می یابد. در بررسی حذف گاوها به تفکیک فصول سال ملاحظه شد حذف به علت شیوع بیماری ورم پستان در فصول بهار و تابستان بیشتر از حد انتظار و در فصول پاییز و زمستان این مقدار کمتر از حد انتظار است. زیرا در تابستان به بهبود و اصلاح شاخ کمک می کند. رشد غیر طبیعی شاخ باید برداشته شود و شاخ به سمت سطح شکم شیب پیدا کند. از داده های تولیدی ثبت شده توسط مرکز اصلاح دام کشور استفاده شد در حالی که داده های عملکردی و اقتصادی مورد نیاز از سطح 3 گله بزرگ گاو شیری کشور جمع آوری گردید.

۴- فواصل: رعایت فواصل ما بین تأسیسات مورد نیاز در داخل مجنمع الزامی نیست. ضد میکروب ها فقط در صورت وجود شواهدی از عفونت باید مورد استفاده قرار بگیرند، علاوه بر این، زخم کف پا یک بیماری بسیار دردناک است و استفاده مناسب از مسکن های غیر استروئیدی همیشه باید با دقت صورت بگیرد. درمان موضعی باید همراه با تمیز کردن و استفاده از اسپری های ضد میکروبی صورت بگیرد. راهکار های درمانی درماتیت انگشتی مبتنی بر درمان موضعی زخم ها به تنهایی یا درمان موضعی با استفاده از حمام پا باید صورت بگیرد .

حمام پا. حمام پا، نه تنها برای پیشگیری از لنگش مفید است بلکه می تواند برای درمان آن نیز استفاده شود. نه تنها در حیوانات مزرعه، بلکه شما میتوانید تقریباً از تمام گونههای حیوانات، هیبرید به دست آورید. اطمینان حاصل کنید که تمام معابر، حیاط ها و سایر سطوح راه رفتن تمیز و خشک نگه داشته شده اند. این روش نیاز به مهار مناسب، بالا بردن پا برای بررسی و تمیز کردن ضایعه و سپس اعمال درمان موضعی دارد. انرژی بالایی دارد 3345 کیلو کالری بر کیلو گرم ماده خشک (DM ) و پروتئین آن 12درصد است.

در صورت تشخیص بیماری خط سفید، باید چرک آزاد و هرگونه ماده خارجی تخلیه شود. مخلوط نمودن ذرت سیلویی و علوفه های دیگر باعث تحریک مصرف ماده خشک می شود. رژیم های غذایی حاوی نشاسته و فیبر کم، منجر به شکمبه اسیدوز می شود. وضعیت گاو در هنگام زایمان، به نحوری که گاوها اشتهای کمتری برای علوفه دارند و بنابراین بیشتر مستعد شکمبه اسیدوز و یا از دست دادن وضعیت بدن هستند. اگر آزادسازی مواد آلوده باعث بهبود فوری و قابل توجه شود، استفاده از داروهای ضد درد غیر استروئیدی باید مورد توجه قرار گیرد.

اگر جنگ بین خروسها را دیده باشید، احتمالا میتوانید حدس بزنید بازی «خروس جنگی» درباره چیست. بلوک پا. اینها برای درمان یک پنجه آسیب دیده استفاده می شود، یک بلوک به پنجه مجاور متصل می شود و پنجه آسیب دیده را بی حرکت نگه می دارد. درمان سم آسیب دیده از فشار و وزن زیاد بر روی ناحیه زخم و آسیب دیده پیشگیری می کند. برای اطمینان از تحمل وزن باید هر دو سم پا را پارچه کرد.

وزن متوسط قوچها از ۵۵ تا ۸۰ کیلو و برای میشها از ۴۰ تا ۵۰ کیلو در گلههای فضای باز، بسته به نوع خوراک متفاوت است.. اما بالاترین اسیدوز شکمبه ای در طول یک ماه بعد از شیر دهی بود و سه ماه بعد نسبتا وجود نداشت. سپس تخمین درصد اسپرمهای زنده و مرده بعد از رنگ­آمیزی با ائوزین و نیگروزین انجام شد. با توجه به بازدهی گوشتی بیشتر و همچنین وجود علاقمندان زیاد به مصرف این نوع گوشت، میزان تقاضا برای خرید گوساله زنده کشتاری در تهران و کرج زیاد می باشد. همچنین یک منبع سود اضافه را هم به دقت بررسی کنید: فروش کود.

همچنین خبرهای کارآفرینانی که این نژاد از گوسفند را در اقصی نقاط ایران پرورش داده اند حاکی از درست بودن این اطلاعات است. حیوانات مبتلا، با استفاده از ملافه های تمیز و خشک، به مراتع مرتفع و زهکشی شده انتقال داده می شوند. پا باید تمیز شود و بافت نکروزه و هر جسم خارجی برداشته شود. برای جلوگیری از ایجاد گاوهای خشک چاق در گله باید از جیرههای کم انرژی در انتهای دوره شیردهی و در دوره خشک استفاده نمود. ابعاد علوفه از ۲.۵ سانتی متر نباید کمتر باشد ،مصرف خوراک به صورت TMP باشد تا گاو قدرت انتخاب نداشته باشد ، گرسنگی دادن به گاوبه دلیل تاخیر در شیردوشی باعث ایجاد ولع ومشکلات هضم خواهد شد.

فاطمه خمسه گفت : در این گاوداری روزانه ۳۰ تن شیر تولید میشود و برای ۶۰ نفر اشتغال ایجاد شده است. مصرف زیاد مواد معدنی و یا فیبر با کیفیت پایین (مانند پوسته آفتابگردان) باعث به هم چسبیدن هزارلا میشود. این مجتمع های دامپروری توانستند با بالا بردن نرخ بازده ای هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی تا حدود بسیار خوبی به نیازها را پاسخ دهند .

علاوه بر این گاوها، تعدادی گوساله ی پروار شده هم که تقریبا به اندازه ی همان گاوها وحشی هستند در خیابان ها رها می شوند. از بهترین این مکمل ها میتوان به یونوفرها ، بافرها، آنتی بیوتیک ها و … بیماری مفصل بسیار جدی است و نیاز به درمان بسیار سریع و رادیکال با آنتی بیوتیک سیستمیک توسط جراح دامپزشکی دارد. هر دو گونه ریشدار و بدون ریش در بالای سر خود موهای حجیم و پرپشتی دارد که جلوه بسیار شیرینی به آن میدهد. امیدواریم که فهرست حیوانات مزرعهای فوق به شما در مورد شناخت حیوانات موجود در آن کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید