لنگش در گاو شیری و ابعاد مختلف و تاثیرات آن در مزارع

هر چه کودک بزرگتر شود، ریهها و مجرای هوایی او نیز قویتر میشوند، در نتیجه احتمال ابتلا به خروسک نیز کاهش پیدا خواهد. حتماً نام بیماری خروسک یا کروپ را شنیدهاید. پیدایش ناد ژاپانست به سال ۱۷۰۰میلادی و به جزیره ژاپن برمی گردد و نام خود را هم از آن گرفته است. در نظر داشته باشید که گیاهان آگاو خود را در طول تابستان به خارج از خانه منتقل کنید، جایی که می توانند از نور کامل آفتاب برخوردار شوند و مطمئن شوید که در زمستان هم پشت پنجره ای قرار دهید که از نور زمستانی زیادی برخوردار شوند.

هم اکنون با آموزش پرورش گوسفند رومانف و طرح توجیهی آن، تا انتهای این مقاله با ماه همراه باشید. از نظر تحمل سرما: همانطور که می دانید زادگاه اصلی گوسفند رومانف در روسیه است. در این بخش از وب سایت شیپ سیتی می پردازیم به معرفی گوسفند نژاد رومانف تا شما هم با این نژاد آشنا شوید. بعد ا زخشک کردن شیر گاو، برای تغذیه آن دوباره از خوراک مقوی یعنی یونجه و مقدار کمی خوراک دانه ای استفاده کنید.زیرا رشد گوساله درشکم گاو دردو ماه آخر زیاد است و همچنین برای داشتن گاو پر شیر- پس از زایمان- باید سعی کنید دراین مرحله به گاو خوراک خوب و پر انرژی بدهید تا بعداً دچار گرفتاری نشوید.

۶- مرحله بازرسی: طول محل لازم برای بازرسی لاشه ۲ متر در نظر گرفته می شود. که محل مناسب آن بایستی دور ترازمحل ترانشه کودو منابع سوخت مثل گازوئیل و نفت باشد. ز- سعی کنید محل نگهداری گاو خشک باشد. • شیر گاو آبستن باید به موقع خشک شود. و همچنین واحد بهره برداری کشاورزی از دام های گله شیری به قصد فروش آن ها در چرخه عملیات جاری نگهداری نمی کند. همکاران ما همیشه سعی می کنند تنوع نژادی را در مجموعه نگه داشته تا بنا به درخواست مشتریان خود دام را برایشان طبق نژاد ارسال نمایند .البته در بین شهرهایی مانند تهران نژادهای گوناگونی نظیر مغان ، افشاری ، بجنورد ، کردستان و …

گوسفندانی romanov جزو برترین نژاد هایی می باشند که بنا به مزیت هایی که دارند در اکثر نقاط جهان پرورش داده می شوند و در ایران نیز می توان نمونه های زیادی از این دام را در نقاط مختلف مشاهده کرد. وقتی این مقدار نشاسته در شکمبه تخمیر می شود، مقدار زیادی اسید چرب فرار تولید می شود. زمانی که گاو به 6 ماهگی آبستنی رسید،خوراک دانه ای آن را کم کم قطع کنید تا شیر گاو روز به روز کمتر شود، تا اینکه 2 ماه پیش از زایمان شیر آن به طور کلی خشک شود.اگر گاو از نژادی پر شیر است،بهتر است که زمان خشک کردن شیر راجلوتر بیندازید تا دردوره بعدی،گاو شیر بیشتری داشته باشد.

چربی پایین شیر نشان دهنده عبور اسیدهای چرب غیر اشباع منحصر به فرد از شکمبه است که به طور مستقیم از سنتز چربی شیر جلوگیری می کنند و باید هم در فرمولاسیون جیره (چربی های غیر اشباع، توازن کربوهیدرات ها، موارد مربوط به کیفیت علوفه) و هم در اجرای جیره (ماده خشک جیره، مقدار خوراک خورانده شده، جدا کردن و غیره) تغییراتی حاصل گردد و توجه بیشتری به آن شود. جیره را از لحاظ مقدار علوفه، کل NDF و کربوهیدرات های غیر ساختمانی ارزیابی کنید. روابط منفی بین ابقا انرژی و چربی شیر و بین ابقا انرژی و اسید چرب غیر استریفه کشف شد .

دوم : مواد مغذی ۲ کربن میتوانند استریفه شوند و در کبد به عنوان تری اسیل گلیسرول ذخیره شوند و به طور بالقوه باعث کبد چرب میشوند. تری اسیل گلیسرول کبد بین جیره ها در ۲ هفته قبل و ۲ هفته پس از زایش برابر بود . پس از زایش کنسانتره فراهم شد و پله پله با نیم کیلو در روز افزایش یافت تا رسیدن به ۱۰ کیلو با یک غلظت با نسبت علوفه ای ۴۰ به ۶۰ بر پایه ماده خشک.علوفه شامل سیلاژ علوفه ای و سیلاژ ذرت و علف یونجه با نسبت ۴۵:۴۵:۱۰ بر پایه ماده خشک بود.

ارتباط مثبتی بین ابقا انرژی و غلظت انسولین کشف شد . ابتدا یک افزایش در اکسیداسیون ناقص مواد مغذی ۲ کربن ممکن است اتفاق بیفتد که به علت افزایش در غلظت کتون بادی پلاسما سرانجام منجر به کتوز میشود. سوم: مواد مغذی ۲ کربن میتوانند به غده پستانی منتقل شوند و تغیر شکل به چربی شیر(ماتوس و پالم کوییست ۱۹۷۸) که منجر به افزایش تولید چربی شیرمیشود . عفونت و التهاب در بافت پستانی (مانند ورم پستان) سبب افزایش نفوذپذیری مویرگی (باز شدن مویرگ­ها) و افزایش تراوش آلبومین خون به شیر می­شود.

جیره­هایی که دارای کمبود کربوهیدرات­های قابل تخمیر (مانند نشاسته، قند و یا فیبر قابل هضم) هستند، سبب کاهش رشد میکروب­ها و تولید پروتیین میکروبی، و به دنبال آن افزایش MUN می­شوند. همزمان با کم شدن شیر گاو،جیره غذایی آن نیز باید بتدریج کم شود.جیره غذایی کم شده شامل خوراک دانه ای از قبیل جو یا گاودانه است.زیرا که مصرف خوراک خشک مانند یونجه و ذرت سیلو یی ثابت می ماند.

بعد از اینکه خوراک دانه ای را به طور کلی قطع کردید،از علوفه های کم ارزش مثل کاه و کلش ومقداری یونجه استفاده کنید.ابتدا گاو را هرروز یک مرتبه وبعد از آن هر 2 الی 3 روز یکبار بدوشید تا اینکه شیر آن بطور کلی خشک شود.اما پس از خشک کردن شیر گاو باید ازخوراک مناسب و قوی برای تغذیه گاو استفاده کنید. پس از آبستنی گاو،میزان شیردهی حیوان کم کم پایین می آید تا اینکه دو ماه قبل از زایمان،باید شیر گاو را خشک کنید . برای یک گاو 300 کیلوگرمی 7 کیلوگرم یونجه وحدود 1 کیلوگرم جو نیاز است.اگر گاو آبستن درمراتع و پس چر مزارع چرا می کند، لازم است که شبها حدود 2 کیلوگرم یونجه نیز به گاو بدهید.

مثلاً یک گاو 300 کیلو گرمی که 3 الی 4 ماه از آبستنی آن می گذرد وروزانه 8 الی 9 کیلوگرم شیر می دهد روزانه به مقدار 6 کیلوگرم یونجه و 2 الی 3 کیلو گرم خوراک دانه ای نیاز دارد. برای دسته های بالای 200 راس 20٪ آنها همزمان آبشخوار نیاز دارند که 12 متر حداقل طول آبشخورها باشد. روش ساده محاسبه طول مفید آبشخوار این است که برای هر راس گاو شیری حداقل 9 سانتیمتر طول مفید آبشخوار در نظر گرفته شود.

تحقیقات نشان داده است که در دسته گاوهای تا 200 رأس،بایستی آبشخور برای 15٪ آنها مهیا باشد و حدود 9 متر طول مجموعه آبشخور کمترنباشد. ه- مواظب باشید که گاو بیش از حد یونجه تر و یا خوراک دانه ای نخورد تا دچار نفخ نشود. تا ضمن زایمانی درست و راحت برای گاو،گوساله ای سالم داشته باشید. •عمیق (۲۵ تا ۳۰ سانتیمتر) : در شخم عمیق فقط سطح الارض برای ذخیره و تنظیم رطوبت شخم زده می شود. آگاو ویکتوریا در سن حدود ۲۵ تا ۳۰ سالگی گل میدهد. بهترین نژاد گاو گوشتی دنیا این گاوهای قدیمی و گاو های نژاد گوشتی تا یک متر و شتاد سانت بلندی قد دارند و وزن شان تا یک تن می رسد همچنین مهمترین ویژگی این نژاد اندازه بزرگ شان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید