قیمت انگور ارومیه با بسته بندی مرکز انگور صادراتی

به عنوان مادری باردار خوردن غذای مغذی تنها اولویت است. از میان 11 عنوان کتابی که فعلا اینجا معرفی کردهام، پنج تای اول را تاکنون خواندهام و حالا هم مشغول خواندن “شاید عروس دریایی” هستم. 2. برخى از استدلال کنندگانِ به آیه نتیجه گرفته اند که هرگاه عقد مشروعى, وسیله رسیدن به غیر آنچه شرعاً براى آن مقرر شده واقع شود, کارى حرام خواهد بود. نتايج نشان داد، که ميانگين عمر حشره ي ماده، 11 روز، دوره ي تفريخ تخم ها يک ماه و اولين تاريخ خروج پوره ها نيمه اول مرداد ماه بود.

دلیران مسلمان که به هنگام فتح اندلس با چنان ایمانی می جنگیدند که کشتی های خود را به آتش کشیدند تا دیگر راه باز گشتی نداشته باشند، اینک در آغوش دختران زیباروی مسیحی به ضعف نشسته اند. مصرف انگور می تواند باعث مشکلی به نام اسهال مسافرتی هم شود، نوعی اسهال که هنگام حضور در یک مکان متفاوت رخ می دهد که مواد غذایی یا روش های شسشتو در آنجا با محل زندگی شما متفاوت باشد. روی برگ ها در هنگام رسیدن کاملا صاف است و زیر آن با پرزهای ابریشمی و خرمایی رنگ پوشیده شده است. سنجش رسوراترول: برای استخراج رسوراترول از نمونه های تهیه شده، تلفیقی از روشهای Soleasو همکاران (۱۹۹۵) و Bavarescoو همکاران (۱۹۹۷) با اندکی تغییرات بشرح زیر استفاده گردید.

یکی از محصولات مهم باغی در ایران بشمار می رود (بهداد 1366، بنی هاشمی و پروین 1374) بطوریکه در سال زراعی 1388-1387 سطح زیر کشت انگور در ایران حدود 315000 هکتار و با میزان تولید 2710000 تن محصول بوده است. در نهايت تعداد 59 رقم انگور شناسايي شد كه 17 رقم از اين ارقام به صورت ديم بودند. از نیمه اول اسفند ماه تا اواخر شهریور ماه سال های مورد مطالعه و به منظور مشاهده زمان خروج و پخش اسپورها در منطقه تعداد 20 عدد پایه چوبی به ارتفاع 25،50، 75 و 100 سانتی متر در پنج نقطه باغ مورد آزمایش در بین ردیف های انگور ارقام کشمشی و رسمی که بصورت پاچراغی کاشته شده بودند نصب گردید و روی هر پایه در سطوح بالایی، زیری و کناری پنج عدد لام آغشته به وازلین چسبانده شد.

ارقام عمده انگور کاشته شده در این باغات ارقام کشمشی، رسمی و شاهانی از گونه Vitis vinifera L. بودند. در طی سال های 1389- 1387 برای اثبات بیماری زایی آسکوسپورهای قارچ عامل بیماری نخست برگ های انگور ارقام کشمشی و رسمی که به ابعاد تشتک پتری با قطر 9 سانتی متر بودند انتخاب و به مدت 5 دقیقه با محلول هیپوکلریت سدیم 1% ضد عفونی شدند. همچنین بیماری زایی آسکوسپورها روی برگ های بریده انگور که با کلیستوتسیوم های داخل کیسه های نگهداری شده در باغ مایه زنی شده بودند به اثبات نرسید. ترکیبات فنلی آنتی اکسیدانهای قوی در گیاهان هستند و دارای فعالیت فیزیولوژیکی متنوع دیگر از جمله فعالیت ضد سرطانی، آنتی باکتریالی و ضد التهاب می باشند (50 و 37). آنتی اکسیدانهای طبیعی در میوه ها و سبزیجات به فراوانی حضور دارند، از طرف دیگر تعدادی از این ترکیبها با خواص آنتی اکسیدانی بهعنوان متابولیتهای ثانویه توسط گیاهان ساخته می شوند که از آن جمله می توان به ترکیبهایی مانند فنلها، فلاونوئیدها، ترپنوئیدها و استروئیدها اشاره نمود.

ارقام انگور با حبه سبز دارای رسوراترول و دیگر ترکیبات فنلی کمتری نسبت به ارقام انگور با حبه قرمز میباشند. نتايج مطالعات نشان داد كه همه ارقام انگور ديم در اين استان دانه دار، رنگ ميوه آن ها آبي سياه (7رقم)، قرمز (6 رقم) و سفيد (4 رقم)، بود. رسوراترول یک ترکیب آنتی اکسیدان است که بیشتر در انگورهای قرمز تجمع می یابد و می تواند در حفظ سلامتی انسان نقش مؤثری داشته باشد، بهطوریکه از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری کرده و ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی را کاهش می دهد (17). در انگورهای اروپایی (Vitis vinifera) بخش اعظم رسوراترول موجود در گیاه در پوست میوه انباشته شده و بخش بسیار اندکی از آن در گوشت میوه و دانه ها تجمع می یابد.

در ارقام انگور با حبه قرمز، ترکیبات فنلی بطور عمده در دانه و پوست حبه گزارش شده است. محلول پاشي سولفات پتاسيم به طور معني داري سبب افزايش ميانگين حجم حبه و آنتوسيانين گوشت و پوست ميوه گرديد و تيمار دوبار محلول پاشي سولفات پتاسيم سه گرم در ليتر بالاترين مقدار را دارا بود. در حالی که در انگورهای آمریکایی (Moscadineae) علاوه بر پوست حبه، دانه ها نیز مقادیر معتنابهی از رسوراترول را در خود انباشته میکنند (14). در مطالعات Jeandet و همکاران (۱۹۹۱)، مشاهده کردند که کاهش تدریجی در تولید رسوراترول از مرحله غوره­گی تا مرحله آغاز رسیدگی و کاهش سریع این ماده از مرحله آغاز رسیدگی تا مرحله بلوغ میوه وجود دارد.

برای استخراج1/0 گرم از گرد نمونه توسط متانول 80 درصد در بن ماری با دمای 70 درجه به مدت 3 ساعت استخراج گردید. آب انگور و مقدار بسیار کمی عرق نعنا را داخل مخلوطکن بریزید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه، این ترکیب با هم میکس شود. بر اساس زمان بازداری و با استفاده از استاندارد، رسوراترول مقدار آن در نمونههای در طول موج 306 نانومتر مشخص و بصورت میکرومول در گرم وزن تر بیان شد.

اگر دوست ندارید چیزی به آب انگور اضافه کنید، می توانید آن را به تنهایی نیز استفاده کنید. این خاصیت انگور گرچه ریسک سکته ی مغزی را کاهش می دهد و سلامت سیستم قلبی عروقی را حفظ می کند، اما مصرف همزمان این میوه با داروهای ضد انعقاد باعث کبودی و خونریزی می شود. بر اساس مطالعات انجام شده در نیویورک میسلیوم قارچ E. necator درجوانه های در حال خواب انگور پیدا نشد اما آسکوسپورهای این قارچ بوسیلة اسپورگیرهای حجمی بعد از باز شدن جوانه ها از تاکستان ها جمع آوری گردید. در باغ با بافت خاک سبک آلودگي کمتر و در خاک سنگين بيشتر بود.

برگ های فوق از محل دم برگ در داخل یک تشتک پتری محتوی 25 میلی لیتر محیط آب- آگار 5/1 درصد همراه با 100 قسمت در میلیون بنزیمیدازول که قبلا ًدر سطح آن چهار خلال چوب کبریت استریل به منظور ایجاد فاصله بین برگ و سطح محیط کشت تعبیه شده بود فرو برده شد در درب هر تشتک پتری نیز دو برگ کاغذ صافی استریل تعبیه و با 2 میلی لیتر آب استریل خیس گردید. بررسی های انجام یافته در زمینه شروع، توسعه، پراکندگی و بقای آسکوکارپ های قارچ عامل بیماری E. necator نشان داد که حدود 100- 95 درصد آسکوکارپ های تشکیل شده در سطح اندام های انگور در طی زمستان از بین رفتند و هیچ آسکوکارپ زنده ای از برگ های پوسیده به دست نیامد (پیرسون و گادوری 1987). بر اساس تحقیقات انجام یافته دمای مورد نیاز جهت جوانه زنی کنیدی ها ی قارچ عامل بیماری 6 درجه سلسیوس و دمای مناسب 25 درجه سلسیوس بوده و در دمای بالاتر از 31 درجه سلسیوس رشد قارچ کند و در دمای بالاتر از 35 درجه سلسیوس رشد میسلیوم ها متوقف میگردد (دلپ 1954). بنی هاشمی و پروین (1374) برای اولین بار از استان فارس وجود کلیستوتسیوم های قارچ عامل بیماری سفیدک سطحی انگور را گزارش کرده اند هر چند که در اغلب نقاط انگورکاری ایران کلیستوتسیوم ها روی برگ های مسن و شاخه های انگور به فراوانی تشکیل می شود اما نقش آنها در اپیدمی بیماری کاملا ً مشخص نیست.

ممکن است در طول زندگی خود یا خودتان خواب انگور سبز ببینید و یا از کسی بشنوید که خواب انگور سبز دیده است. توجه آنها به شخصیتهای ملّی و دینی در همة قرنها یکسان نبوده و دچار تحوّلاتی شده است. ورود ابلیس خنّاس به سینۀ انسان، دربردارندة افسانهای توهینآمیز به ساحت مقدّس آدم (ع) و حوّا (س) است که عقل سلیم آن را نمیپذیرد. برای این منظور از دستگاه HPLC مدل Sykam ساخت کشور آلمان که مجهز به آشکارساز UV/Vis از نوع Sykam S3210 بود استفاده شد.

داده های حاصل از سنجشهای انجام شده در گیاهان مورد مطالعه، براساس روش آنالیز واریانس یک طرفه (ANOVA) با استفاده از نرمافزار SPSS version 20- مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. این کار در زمستان زمانی که دمای محیط بیش از پنج درجه باشد یا در بهار پس از بیدار شدن بوتهها از خواب زمستانی (زمانی که بوتهها تازه شروع به جوانه زدن میکنند)، انجام میگیرد. بررسی های انجام یافته در طی سه سال نشان داد که در محدوده زمانی 6-1 خرداد ماه (متوسط دما 6/ 17 درجه سلسیوس و رطوبت نسبی 3/58%) در مرحله فنولوژی 12 و 15 انگور (مراحل 5 تا 6 برگی و دراز شدن گل آذین ها) نخستین کنیدی های قارچ عامل بیماری E. nectaor در روی لام های تله ای مشاهده و اولین نشانه های بیماری روی برگ ها بین 28-26 خرداد ماه رویت گردید.

این رطوبت ها تقریباً تأًثیر یکسانی روی جوانه زنی کنیدی ها داشته جوانه زنی کنیدی ها با افزایش دما از 25 به 33 درجه سلسیوس کاهش و جوانه زنی آنها در دمای بالاتر از 34 درجه سلسیوس بطور کامل متوقف گردید (جدول 1 و 2 ). در این بررسی ها میزان جوانه زنی کنیدی های قارچ عامل بیماری سفیدک سطحی انگور در حضور نور ضعیف و پیوسته تقریباٌ دو برابر میزان جوانه زنی آنها در تاریکی مطلق بود. ایرانیان آن را خجسته میدانستند و در خانههایشان نگه میداشتند. نمونه های آغشته شده در داخل قالب پر از پارافین قرار داده شدند و ضمن انجماد پارافین، نمونه ها نیز در داخل آن باقی مانده و آماده مقطع گیری گردیدند.

دیدگاهتان را بنویسید