شاخصهای انتخاب در گاوهای شیری (Selection Indices In Dairy Cattle) :: وبسایت دکتر رستم عبداللهی

شروع کار گاوآهن از یک سمت زمین می باشد. استفاده از گاوآهن برگرداندار در کشاورزي کشور با مشکلاتي همچون امکان به وجود آمدن کفه شخم، که مي تواند روي نفوذ عمودي آب به خاک اثر منفي گذارد، و نرخ کم فرو رفتن به داخل خاک، مواجه است. کارشناسان معتقدند اوره وقتی موثر است که به مقدار کافی مواد نشاسته ای(غلات) و مواد قندی درجیره وجود داشته باشد. بنابراین دراوایل دوره شیردهی، مصرف کنسانتره از عوامل ضروری و موثر برای ازدیاد تولید شیر، درطول دوره شیردهی است. با توجه به بازدهی گوشتی بیشتر و همچنین وجود علاقمندان زیاد به مصرف این نوع گوشت، میزان تقاضا برای خرید گوساله زنده کشتاری در تهران و کرج زیاد می باشد.

علاوه بر امکان خرید اینترنتی و تلفنی، امکان مراجعه حضوری برای تهیه دام مورد نظر شما عزیزان نیز وجود دارد. برای بررسی این صفت کافی است فاصله زیر فرج دام را تا محل اتصال پستان به بدن گاو اندازه بگیرید. پس از زایمان، مقدار تولید شیر بتدریج اضافه می شود تا اینکه درهفته چهارم تا ششم به حداکثر تولید خود می رسد و سپس بتدریج ا زاین مقدار تولید کم شده تا زمانی که گاو را خشک کرده وبرای زایمان بعدی آماده می کنند. میزان نشاسته آن بالا (بیش از 25%) اما میزان پروتئین آن کم است و مقدار ماده خشک آن خوب ( بیش از 35%) و جهت استفاده در مخلوط کامل یا خوراک کامل مناسب است و ثابت شده که باعث افزایش مصرف کل علوفه در نشخوارکنندگان می گردد.

کیفیت: در برخی کشورهای اروپایی، لبنیات بزی به ویژه پنیر بزی بسیار رایج و پرطرفدارند. آن ­ها اغلب دارای رنگدانه­ های قرمز در اطراف چشم ­ها و لکه­ های سفید روی بدن، به ویژه در پشت شانه ­ها و در پهلوها هستند. همچنین اگر جای نشستن پرنده را خیلی بالا قرار دهید، امکان کاهش احتمال صدمه دیدن پا و پنجه ها در هنگام پایین آمدن در لانه بیشتر میشود. مکمل دامی: ترکیبی از مواد معدنی است واگر چه دام به مقدار کم به آن نیازمند است اما اگر همین مقدار کم به بدن دام نرسد چرخه حیاتی اش را به خطر خواهد انداخت.

پس از زایمان با وجود اینکه رحم به حالت طبیعی خود برمی گردد و میزان مصرف علوفه، بتدریج افزایش می یابد ولی این مقدار تکافوی میزان تولید شیر را نمی کند، درنتیجه باید حداقل 55 درصد جیره غذایی گاو را کنسانتره تشکیل دهد تا علاوه بر رسیدن به اوج تولید، علیرغم اشتهای کم حیوان، تامین کننده نیازهای دام نیز باشد. تفاله چغندر قند: غذایی حجیم و خوشمزه و ارزان می باشد که دارای مواد قندی زیاد بوده و حدود 6/9 درصد پروتئین و 5/0 درصد چربی می باشد. موادی مثل غلات، ملاس و تفاله چغندر قند دارای انرژی زیاد هستند.

ذرت: دانه ذرت یکی از انواع دانه های غلات است که به واسطه فراوانی نشاسته درآن ، ارزش غذایی نسبتاً زیادی دارد و از رو درجیره دام وطیور به عنوان ماده اولیه انرژی زا به مقدار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. درگوسفندان به دلیل حساسیت بیشتری که به تغییر ناگهانی جیره غذایی دارند، تغییر جیره باید آهسته تر و در زمان طولانی تری انجام یابد. گاوهایی كه دوره فحلی طولانی تری داشتند، نرخ آبستنی بالاتری نیز داشتند. دردو ماه آخر آبستنی به دلیل رشد جنین وفشار روی شکمبه وتغییرات هورمونی ناشی از زایش، دام غذای کمتری مصرف می کند.

بعد از مرحله قوچ اندازی دردوران اولیه آبستنی ، مصرف کنسانتره کاهش می یابدو مجدداً در6 هفته قبل از زایمان، تغذیه با کنسانتره افزایش می یابد. این واکسن زمانی که حیوان از اصطبل برای چریدن علف سبز به دشت انتقال می یابد تزریق می شود. با افزایش توان ژ نتیکی گاو برای تولید شیر هرقدر تولید بالاتر برود، مقدار خوراک کمتری برای هرکیلوگرم شیر لازم است. البته دریک قلوزاها تغذیه با کمتر از 50 درصد کنسانتره برای مدت 6 هفته بعد از زایمان را می توان ادامه دارد. هم اکنون می توان گفت که این نژاد در کشور هایی با داشتن دامداری های سنتی و صنعتی در جمعیت بالا وجود دارد.

همچنین در این مناطق نژاد مالایی و مالاگاج هم به صورت ترکیبی از دو نوع قبلی وجود دارند. تلقیح مصنوعی همچنین در گاو ها می توانند باعث کنترل بیماری ها ، کنترل تولید مثل و بارور کردن گاو ماده کمک می کند . روش های مدیریتی جهت کنترول فرسایش میتواند کار آمد باشد در یک سیستم مدیریتی جدید از خاک ورزی سبک و ناچیز و همچنین باقی گذاشتن بقایای گیاهی در سطح خاک استفاده می شود. معمولا در جنوب آن بهاربند طراحی می شود. در کودک شیرخواری که حساسیت به شیر گاو دارد نیازی به دریافت مکمل کلسیم نیست چون کلسیم مورد نیاز خود را از طریق شیر مادر دریافت می کند .

مهمترین عناصر مورد نیاز دام شامل: کلسیم ، فسفر، منیزیم، سدیم،کلر، گوگرد، منگنز، روی، ید و آهن بوده که کمبود هریک ازآنها موجب کاهش رشد، تولید وباروری دام می گردد. 4- جیره متعادل دارای کلیه عناصر معدنی و ویتامین های مورد احتیاج دام به میزان مورد نیاز می باشد. نقش ویتامین A در اسپرماتوژنز نیز به اهمیت آن در تامین جیره گاو های نری که برای تولید اسپرم استفاده می شود، اشاره دارد. به طور کلی درپرواربندی بخصوص درگوساله های پرواری، برای افزایش وزن روزانه 1500-1200 گرم، 80-70 درصد جیره، کنسانتره و مابقی علوفه خشبی است.

به طور کلی این گاو دارای دست و پنجه قوی میباشد و در عین حال لگنی پهن دارد و پستانهای آن بهترین فرم استاندارد هر گاو را شامل میشود. این نوع گاو آهن مقدار بسیار زیادی از بقایای گیاهی را در خاک باقی گذاشته و بیشتر برای کنترل و از بین بردن علف های هرز استفاده می شود. «خروس از نظر ظاهر اندام، موجودی قرص و مهاجم و از نظر رنگآمیزی، جلوهگر؛ از نظر هویت (در ادبیات ما) نمایندهی فرشتهی بهمن و به عنوان طلایه، وظیفهاش بیداری مردم بوده است و چون هیبت زیبا و رنگین خروس به نقاشی نزدیک و خود نیز مظهر جنگ و مبارزه است، نشانهای مناسب برای اهداف انجمن محسوب میشد».

محل اصلی پراکنش این نژاد گاو در تالش است که البته در بخشهای دیگر استان گیلان تا استان اردبیل نیز به صورت پراکنده پرورش داده میشود. وزن شروع پروار ۲۰۴ تا ۲۵۵ کیلوگرم و وزن در پایان دوره پروار (۱۵ تا ۱۸ ماهگی) ۶۰۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم می باشد. در یکی از قصه های اصفهان به نام «باغ سیب»، ، پسر کوچک پادشاه برای یافتن دزد سیبی که قرار بود تبدیل به دختری شود و همسر آینده او گردد ، مراحل دشواری را پشت سر گذاشت تا در بیابانی به گاویاری رسید که مشغول شخم بود. برنامه ریزی صحیح درکنار مصرف کنسانتره دامی درواحدهای پرواربندی باعث افزایش وزن روزانه بین 1200 تا 1500 گرم درگوساله می شود.

یعنی تغذیه صحیح باعث بالارفتن تولید شیر شده ودرزمان کاهش شیر، این کاهش با افت کمتری ادامه خواهد یافت. درابتدای تغذیه با کنسانتره، مقداری کاهش درتولید شیر و یا توقف رشد روزانه دام مشاهده می گردد. 5- جیره متعادل عاری ازعناصر مضر و مواد سمی برای بدن دام می باشد. این گوسفندان برای نگهداری و پرواربندی بوده که نرخ های بسیار بالایی دارند. افزایش مقطعی نرخ دام زنده سبب شده است تا نرخ در نظر گرفته شده برای گوشت قرمز در انواع مختلف همواره در بازه صعودی باشد.

تجربه ثابت کرده است که مصرف کنسانتره درگوسفند داری ها سبب افزایش وزن روزانه 200 تا 250 گرم می شود. دراین حالت معمولاً روزانه 100 تا 300 گرم کنسانتره دراختیار دام قرار می دهند و سپس قوچ اندازی انجام می گیرد. دربره پرواری بعد از دوره شیر خواری، بره ها با جیره های حاوی 80 تا 90 درصد کنسانتره تغذیه می شوند تا به وزن مناسب کشتار برسند. چرا که میزان رشد روزانه گوساله های پرواری رابطه مستقیم با میزان مصرف خوراک دارد. میزان تولید شیر درمدت 305 روز شیرواری ، با نحوه تغذیه رابطه مستقیم دارد.

باید یادآور شد که 60 درصد رشد جنین درهمین 6 هفته صورت می گیردوچون وزن بره درزمان تولد با رشد بره، بعد از تولد رابطه مستقیم دارد، لذا مصرف کنسانتره اقتصادی ترین روش تولید است. البته هیچگاه نباید فراموش کرد که حتماً درساعات اولیه تولد باید آغوز یا ماک را به گوساله خوراند. مصرف کنسانتره درجیره گوساله های جوان از آخر هفته اول تولد ضروریست . ب ــ سن ۸ تا ۱۲ ماهگی برای گوساله های نر جوانی که بلا فاصله بعد از شیر گرفتن پروار می شوند. گاو ها علاقه بسیار زیادی به استفاده از علوفه هایی دارند که تازه و آبدار باشند و شما باید تا حد امکان این مواد را در دسترس آنها قرار دهید و سعی کنید که همیشه آب سالم و تمیز در دسترس گاوها باشند و از آن نیز استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید