سیر تا پیاز سفر به شیراز از بهترین فصل تا هزینهها

یکی از زیباترین جاهای دیدنی شیراز که در نزدیکی این شهر قرار گرفته بند بهمن است و طبق شواهد تاریخی متعلق به دوره ساسانیان میباشد. برای دسترسی به بند بهمن باید حدود ۵۰ کیلومتر از جنوب شهر شیراز فاصله بگیرید و وارد بخش کوار شوید. این منطقه رویایی در فاصله ۵۰ کیلومتری از جنوب شیراز واقع شده است. همچنین عمر این غار حدود ۵۰ متر است و در آن میتوانید ستونهای آهکی زیبایی را ببینید که به مرور زمان و طی سالها ایجاد شده اند.

برای بازدید از پارک آزادی شیراز همین الان تور شیراز را رزرو کنید. برای دیدن این پارک باید به خیابان آزادی و میدان آزادی بروید. یکی از قدیمیترین مراکز تفریحی شیراز که در سال ۱۳۴۵ احداث شده، پارک آزادی است. سینما فرهنگ که در سال ۱۳۹۴ ساخته شده زیر نظر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان فارس فعالیت میکند. برای بازدید از موزه پارس باید به خیابان زند و باغ نظر بروید. یکی از مهمترین جاهای دیدنی شیراز موزه پارس میباشد که اشیاء تاریخی مختلفی را مربوط به دوران قبل و بعد از ورود اسلام درون خود جای داده است.

شما می توانید به راحتی و به صورت کاملا آنلاین هتل های شیراز را با تخفیف و دریافت امتیازات ویژه هتل یار رزرو کنید. نزدیک بودن این هتل به جاهای دیدنی شیراز همواره به عنوان یکی از مزایای اصلی آن به شمار میرود. نگاره های موجود بر روی سقف کلیسا بسیار چشم نواز بوده و نمی توان نظیر آن را در هیچ کلیسایی پیدا کرد. دریاچه هفت برم یکی از جاهای دیدنی شیراز و استان فارس است که مناظر زیبای اطراف آن قطعاً علاقمندان به طبیعت را شگفت زده خواهد کرد. دفاع آن حدود ۲۹۰۰ متر از سطح دریا میباشد و یکی از نکات جالب در خصوص آن، برف سپیدی است که از اوایل آذر تا اواخر اسفند روی آن را پوشانده است.

در ضمن علاوه بر آثار تاریخی و متنوع این مکان دارای آب و هوای کوهستانی و چشمههای پر آب است که همواره علاقمندان به طبیعت را به سمت خود جذب میکند. قرارگیری موزه هنر مشکین فام در خانه تاریخی فروغ الملک باعث افزایش جذابیت آن شده و از سوی دیگر قسمتهایی متعلق به هنر خوشنویسی، آثار نقاشی، نقشهای برجسته و… بلکه حکومتهایی محلی و کوچک باجگذار خلفای عباسی بودند و از سوی خلیفه لقب و عنوان دریافت میکردند. 23- شیراز نامزد دریافت لقب دومین شهر ادبی جهان از سوی یونسکو بوده است، اما متاسفانه این عنوان به ملبورن در استرالیا رسید.

پ.ن دوم: جشن مهرگان و همین طور جشن سده از آیینهایی هستند که در ایران باستان از شکوهی بسیار برخوردار بودهاند اما به مرور زمان کمرنگ شدهاند و شاید حتی بتوان گفت که به تدریج در حال فراموش شدن هستند. در بخش انتهایی این غار دمبوره قدیمی قرار دارد که به مرور زمان شکل ظاهری خود را از دست داده و بیشتر شبیه به یکی از ستونهای غار است. بنابراین شاید بهتر باشد زمانی خاص را برای سفر به شهر یزد انتخاب کنید زمانی که مصادف با یکی از مراسم آیینی باشد.

و مثلاً اینکه چرا گردشگران خارجی از میان این همه شهر، شهر اصیل و تماشایی یزد را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب میکنند و به دیدار از جاذبههای این شهر میپردازند! اگر به دنبال یک شهربازی پیشرفته با دستگاههای به روز هستید، قطعاً شهربازی گاندو انتخاب خوبی برای شماست. برای دیدن این موزه زیبا باید به محله لب آب و خیابان قاآنی بروید. موزه هنر مشکین فام در محله سنگ سیاه، کوچه کناری آرامگاه بی بی دختران و در خانه فروغ الملک قرار گرفته است. قدمزدن در این محله به حقیقت به قدمزدن در دل تاریخ میماند و بس.

سبب شده تا به خوبی حال و هوای تاریخ ایران را به وضوح لمس کنید. این چشمه که در شمال غرب شهر شیراز واقع شده در چشمه رودخانه اعظم است و آب باغهای میوه در روستاهای زیر دست خود را تامین میکند. در این منطقه درختان متنوع میوه گونههای گیاهی مختلفی خواهید دید که باعث زیباتر شدن مناظر آن اطراف شده اند. همچنین آب آبشار مارگون توسط یک چشمه پر آب تامین میشود و به همین دلیل به آن آبشار چشمهای میگویند. یکی از جاهای دیدنی شیراز برای علاقمندان به طبیعت، آبشار مارگون میباشد که بین گردشگران با نام آبشار چشمهای نیز شناخته میشود.

یکی از جذابترین جاهای دیدنی شیراز برای علاقه مندان به طبیعت و جانورشناسی، موزه تاریخ طبیعی شیراز است. یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز که همواره مورد توجه علاقه مندان به طبیعت قرار گرفته، غار پری یاغی است. یکی از جاهای دیدنی شیراز برای علاقه مندان به مناظر طبیعی زیبا، چشمه جوشک میباشد که در محدوده روستای قصر قمشه قرار دارد. برای دسترسی به آبشار مارگون باید به جاده یاسوج-اقلید بروید. ارتفاع بلند و حجم آب زیاد این آبشار باعث به وجود آمدن مناظر زیبایی در این منطقه شده است.

یکی از جاهای دیدنی اطراف شیراز غار گبر است که در کوهی بلند قرار گرفته و افرادی که قصد دیدن آن را دارند، تا فاصله چند قدمی متوجه وجود آن نخواهند شد. شاید در فصل تابستان که گرمای هوا به ویژه در شهر یزد و در طول روز بسیار افزایش پیدا میکند اگر در ساعات شب راهی باغ دولت آباد شوید این نوع پذیرایی را بسیار خواهید پسندید و بدون شک به این باغ بزرگ و سبز تاریخی دستمریزاد خواهید گفت. همچنین اگر در فصل سرما مهمان شهر یزد باشید و برای وعدۀ صبحانه به رستوران وارد شوید با ارده شیره و حلوا ارده از شما پذیرایی خواهد شد.

دهانه این غار ۱ متر عرض و ۲ متر طول دارد که باعث میشود به راحتی به آن وارد شوید. در فصل بهار این تنگه پر از آب است و کوههای اطراف آن بسیار سرسبز و زیبا هستند. بهترین زمان برای بازدید از این دریاچه فصول بهار و تابستان است، اما اگر در فصل زمستان قصد بازدید از این منطقه را دارید بهتر است تجهیزات گرمایشی کافی با خود به همراه داشته باشید. در این روش شما در کمتر از یک ساعت و بیست دقیقه به شهر بهار نارنج خواهید رسید. ورود به این موزه مانند سفر به تاریخ است و در آن اشیا فلزی و سفالی مختلفی را خواهید دید.

در این پارک وسایل بازی متنوع، فضای زیبا و محیطی مناسب برای پیاده روی وجود دارد و باعث میشود بتوانید ساعتی را در آنجا به خوشی سپری کنید. برای دسترسی به پارک جنگلی پالایشگاه باید به اتوبان شیراز اصفهان، بعد از پلیس راه بروید. اگر هوس انواع کباب ایرانی همراه با نان داغ محلی کردهاید، سراغ رستوران شرزه در خیابان طالقانی بروید. موزه تاریخ طبیعی در بلوار مدرس و خیابان آزادگان واقع شده است. برای دسترسی به پی سی سنتر باید به خیابان ملاصدرا و کوچه ۲ بروید.

برای دیدن این پارک باید به ابتدای بلوار حسینی الهاشمی بروید. برای دیدن شهربازی گاندو باید به چهار راه پارامونت و طبقه چهارم مجتمع تجاری زیتون بروید. این باشگاه بین فلکه گاز و چهار راه باغ تخت تالار سبوی عشق قرار گرفته است. یکی از علل محبوبیت شیراز دسترسی آسان به آن است و گردشگران میتوانند از راه هوایی یا جادهای به آن سفر کنند. وجود چشمه جوشک باعث به وجود آمدن مناظر سرسبز و زیبایی در این منطقه شده که بازدید از آن قطعاً میتواند حال و هوای تکرار نشدنی به شما بدهد.

هتل بزرگ شیراز، هتل چمران شیراز، هتل پارسیان شیراز و هتل کریمخان زند از جمله اقامتگاههای شیراز است که پذیرای گردشگران ورودی از کل استان میباشد. همچنین در این مکان هتل با کیفیتی احداث شده که میتوانید در آنجا اقامت داشته باشید. باشگاه پینت بال شهید چمران در بلوار چمران جنب هتل چمران قرار دارد. وجود پارکینگ اختصاصی برای بازیکنها؛ باعث شده که این مرکز یکی از بهترین گزینهها برای دوستداران بازی پرهیجان پینت بال باشد. هنوز هم دختران و پسران برای گشایش بخت، سکه درون حوض قنات میاندازند. این شهر آنقدر مکان تاریخی و فرهنگی دارد که اگر روزها در آنها به گردش بپردازید، باز هم برای بازدید از همه آنها زمان کم میآورید.

مخصوصاً برای گردشگران مشتاق و کنجکاو داشتن آگاهی در مورد شهر مقصد بسیار جالب توجه خواهد بود. همان طور که در بند پیش به طور مبسوط اشاره شد، شهر یزد در سال ۲۰۱۷ در فهرست سازمان جهانی میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است و از سال ۲۰۱۷ تا به امروز هنوز همچنان این شهر تنها شهری از ایران باشکوه و گرانقدر است که نامش در فهرست جهانی یونسکو وارد شده است. جشنواره بزرگداشت شیراز: این جشنواره که در تقویم رسمی کشور نیز ثبت شده، برای بزرگداشت شیراز در ۱۵ اردیبهشت ماه برپا میشود و گاهی اوقات تا پایان ماه نیز ادامه دارد.

ایستگاه راهآهن شیراز در نزدیکی پلیسراه شیراز-اردکان واقع شده است و وسایل حمل و نقل عمومی نیز برای رفاه حال مسافران در آنجا وجود دارد. علاوه بر این موارد غرفههای متنوعی در این شهر بازی وجود دارد که امکانات جالبی را در اختیارتان میگذارند. حوزه مسئولیتی دفتر فرعی شیراز زیرمجموعه شیراز استان های بوشهر، چهار محال و بختیاری، فارس، ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان را پوشش می دهد و میزبان بیش از 83,920 پناهنده است. پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی انفرادی تعاون : تا سقف ۱ میلیون تومان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید