دیوید ای . شارف – کلینیک آنلاین ساتیا

کریستی کینگ، سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی می گوید: “فهمیدن این که روده سالم است یا خیر به آن آسانی که هر کس فکر می کند نیست”. دریاچه بختگان در باختر نیریز قرار دارد و به صورت یک فروافتادگی کشیده به طول تقریبی 70 تا 100 کیلومتر است که روند شمال باختر – جنوب خاور دارد و سطح زیر پوشش آن حدود 2000 کیلومترمربع است. با طی حدود ۲۰ کیلومتر به ابتدای دریاچه خواهید رسید و اگر مسیر را ادامه دهید، بعد از حدود ۵۷ کیلومتر به روستای مهارلو خواهید رسید. دریایهلمند که از شرق به غرب امتداد دارد با عبور از” کمال خان” به شمالغرب متمایل میگردد که حدود 70 کیلومتر موازی به مرز افغانستان و ایران امتداد می یابد و بعد در پیلر- 51 ( پایه) حد وسط دریا، سرحد میان افغانستان و ایران را می سازد.

به دلیل شوری بیش از حد آب و همچنین تکثیر بیش از حد جلبک قرمز رنگ کشند قرمز در آن، هیچگونه ماهی در این دریاچه زندگی نمی کند. حوزة کاسهرود (کَشفرود) پیشینة زندگی مُستند انسآنهای اولیه است. در اطراف این دریاچه 18 روستا وجود دارد که اقتصاد محلی ساکنین، به شدت به آن وابسته است. آبی هم که از دریاچه دوم خارج میشه به صورت رود نسبتا پر آب راهی زمينهای اطراف میشه.

بهترین جاهای دیدنی اطراف دریاچه ارواح کجاست؟ تالابی زیبا با جزیره ای چمنی که بر روی اون در حال حرکته و این جمله بهترین تفسیر برای وضعیت این دریاچه عجیبه. دو دریاچه زیبا و عمیق با دو رنگ متفاوت که توسط یک کانال آبی به هم متصل شدن. چاله شرقی حوض مره و چاله غربی حوض سلطان نام داره و این دو بوسیله یک آبراه به هم متصل شدن. دریاچه اول که حکم سرچشمه رو داره با اختلاف سطح کمی، بالاتر قرار داره و آب اون زلال و شفافه.

هرچند که این روزها نظرات کلانتری فاصله زیادی با فعالان محیط زیستی دارند و او بیشترین انتقادات را متوجه خودش میبیند و هرروز این فاصله بیشتر میشود. همه این گونهها نیز قرمز هستند و احتمالا در صورتی شدن آب تأثیر دارند. آنها در این آزمایش DNA را استخراج و از اطلاعات ژنتیکی برای شناسایی گونهها استفاده کردند. این تیم تحقیقاتی چند گونه آرکیباکتری و چند نوع باکتری به نام «سالینیباکتر» (Salinibacter) هم پیدا کردند. با ورود به محوطه ی دریاچه چیتگر در قسمت های مختلف و مسیرهای پیاده روی مرزی از نرده های فلزی مابین ساحل و دریاچه تعبیه شده است که بازدیدکنندگان با حضور در پشت آن ها می توانند نظاره گر زیبایی های این مکان باشند و هیچ گونه دسترسی به آب نخواهند داشت.

در صورت وجود هر گونه توده در طول این قسمت ها نیاز است که بخشی از توده برداشته شود تا در زیر میکروسکوپ از نظر وجود بافت یا سلول های سرطانی مورد بررسی قرار گیرد. پزشک محدوده را از طریق روده بزرگ پیش میبرد تا آن را بررسی کند. نکته:برای دیدن این دریاچه بسیار زیبا سفر راحتی در پیش نخواهید داشت از طریق دو راه می توانید به دریاچه هیلیر بروید یک هلیکوپتر دو کشتی اگر قصد رفتن به آنجا را دارید باید چیزی حدود به 8 ساعت با هلیکوپتر سواری کنید.

به هنگام طغیان رودها، این دو هامون به صورت دریاچه عظیمی در می آیند که آب آن از طریق نهر «شیله» وارد هامون «گودزره» می شود. دریاچه ارومیه نام دریاچهای در شمال غربی کشور ایران است که طبق تقسیمات کشوری ایران، این دریاچه میان دو استان آذربایجان غربی و استان آذربایجان شرقی قرار گرفتهاست. فوتبال حبابی، یک بازی گروهی و مفرح است که برای انجام آن باید لباس مخصوصی بهشکل حباب تن کنید و مشغول فوتبال شوید.

بهترین امکانات رفاهی از جمله، استخر در بام، روف گاردن، سونا و جکوزی، سالن بازی کودکان و بزرگسالان و ..در این برج مسکونی واقع شده اند.هم چنین باید اشاره کنیم که تمامی متریال به کار رفته در ساخت این سازه، برندهای آمریکایی و اروپایی هستند. در این مقاله، سعی کردیم مختصراً یکی از دریاچه های ایران را معرفی کنیم تا گردشگران و طبیعتدوستانی که به دیدن چنین جاذبههایی علاقهمندند با اطلاعات بهتری به آن سفر کنند. برخی از دوزیستان نیز در مجاورت دریاچه زندگی می کنند.

در نهایت معلوم شد که انواع مختلفی از میکروبهای نمکدوست در این دریاچه زندگی میکنند. شدید دوستان، عجیبترین و جالبترین جانوران اکوسیستم هستند که میتوانند در خشنترین و بدترین محیطهای فیزیکی و شیمیایی مانند دریاچههای بسیار شور زندگی کنند. در این دریاچه موجودات زنده میکروسکوپی وجود دارند که به آنها dunailella salina گفته می شود ، این موجودات در کنار نمک موجود در این دریاچه رنگی قرمز ایجاد می کنند که دلیل اصلی ایجاد شدن رنگ صورتی دریاچه است. در سنه 1319 و 1320 که تأسیس کارگذاری سیستان شده بود، اختلافی در قطعه زمینی موسوم به نیزار فی ما بین افغان و ایران حاصل شد که کارگزار آنجا با آخوندزاده، حاکم چخانسوز افغان داخل مذاکره شده تقریباً به تنصیف میخواستند خاتمه دهند، سابقه مفصل آن در دفتر موجود است.

برای تعیین خط مرز برف دائمی حوضة آبریز مدنظر در زمان گذشته از روش رایت استفاده و نقشة آن با بهرهگیری از نرمافزار GIS ترسیم شد. اما معلوم شد که دریاچه هیلیر در اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی، ایستگاه دباغی پوست حیوانات بوده است. یکی از جاذبه های گردشگری در استرالیا دریاچه هیلیر «hillier» می باشد که درغرب کشور واقع شده است و دارای آب صورتی رنگی می باشد. بیشتر دریاچه ها دارای آب تازه هستند و اکثر آن ها در نیمکره شمالی هستند.

زمانی که او این جزیره را کشف کرد پس از اینکه از تپه ای بالا رفت تا به جزیره نگاهی بیاندازد ، متوجه این دریاچه عجیب که دارای رنگ صورتی بود ، شد. این برج که در منطقه فرشته واقع شده است، دارای 142 واحد می باشد که هر کدام از آنها 3 الی 5 اتاق خواب دارد. یکی دیگر از پروژه های گروه ساختمانی لوتوس، برج های دوقلوی کوروش در منطقه اوین درکه است که دارای 137 واحد مسکونی می باشد و هر یک از این واحدها دارای 2 الی 3 اتاق خواب می باشند.به طور کلی این برج های دوقلوی دارای 18 طبقه است که 13 طبقه از آن مسکونی می باشد و الباقی طبقات به مشاعات اختصاص یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید