درمان خروسک: ۱۱ درمان خانگی خروسک کودکان و بزرگسالان – مجله کسب و کار بازده

چه زمانی برای بیماری خروسک به پزشک مراجعه کنیم؟ خروسک معمولا با علائمی شبیه سرماخوردگی شروع میشود. حتی در کشورهای خارجی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هر کیلو گوشت مرغ و خروس سیاه ۲۰۰ دلار ارزش دارد و به با توجه به ثروتمند بودن این کشورها ، کشش بالایی در صادرات این پرنده وجود دارد که یک فرصت عالی برای کسب درآمد دلاری و ارزآوری برای کشور خواهد بود.

آیا امکان صادرات مرغ و خروس ایام سمانی وجود دارد؟ در جواب مرحوم پدرم گفته بودند بلی هست آن والی خیلی متوحش شده بودند و گفته بودند چطور هست مرحوم پدرم گفته بودند بلی هست نهایت بلشویکهای کرمان با بلشویکها روسیه یک تفاوتی دارند روسها میگویند همه چیز که همه دارند مال همه و هر چه هم ما داریم مال همه بلشویکهای کرمان میگویند هر چه همه دارند مال ما و هر چه هم ما داریم مال خودمان حالا هم نظر انگلیسها راجع به ملی شدن البته قطعی است که نظر دارند هر چیز که در مملکت خودشان هست مال خودشان است و هر چه هم در سایر جاها هست مال آنها است و ای کاش این رویه را ما هم تعقیب میکردیم و هر چه در مملکتمان هست مال خودمان میدانستیم و هر چه در سایر ممالک هست آنرا هم مال خودمان میدانستیم ولی باوجود این که شرکت نفت در انگلستان ملی شدهاست گذشته از این که نصف بیشتر سهام را دولت انگلستان دارد اگر در نظر بگیریم آن معاهده سری آن قرار مخفی را که بین شرکت نفت و امیرالبحری انگلستان هست و مالیاتی که شرکت نفت به دولت انگلیس میپردازد و سایر درآمدهای دولت انگلیس را از ممر نفت اگر تمام آنها را حساب کنیم میبینیم آنچه که از نفت ایران عاید خزانه انگلستان میشود بیش از ده برابر مبلغی است که به دولت ایران پرداخت میشود یعنی به صاحب اصلی نفت و فعلا هم کاری ندارم به این که توضیح بدهم که همین مبلغ مختصری را که بما میدهند با چه دسایس و با چه حیلی بدست مزدوران خودشای دوباره از ما پس میگیرند آقایان محترم برای اینکه توجه بکنند به این موضوع خواهش میکنم جریان قرارداد لکوموتیو جریان قرارداد لوله کشی و اینها را در نظر بیاورند و ببینند که چطور این چند لیرهای که بما میدهند خودشان پس میگیرند و در مقابلش هم هیچکاری نمیکنند یک سؤال دیگری هم کرده بودم و آن این است که اگر صنعت نفت ایران بدست ملت ایران استخراج شده بود آیا به این وسعت میرسید یا خیر؟

آیا مرغ و خروس سیاه در ایران قابل پرورش است؟ زادگاه مرغ و خروس سیاه کجاست؟ نژاد مرغ و خروس بسیار متفاوتی در دنیا وجود دارند که برای مصارفی همانند؛تولید گوشت، تخم مرغ، تکثیر و پرورش مورد استفاده قرار میگیرند، در این میان نژادهای مرغ و خروس زینتی به علت اینکه تخم مرغ زیاد و گوشت خوبی ندارند بیشتر به عنوان پرنده زینتی مورد استفاده قرار میگیرد.مرغ و خروس های زینتی به دلیل زیبایی ظاهری و فرم بدن و همچنین پر و بال خاصی که دارند، محبوبیت بسیاری در بین دوستداران حیوانات خانگی و پرندگان زینتی دارند.

پرها، پوست، منقار، استخوان ها، مغز استخوان، گوشت، زبان، پاها، ناخن و دیگر اندام های آن سیاه رنگ می باشد. همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد، کشور اندونزی منشا پیدایش این مرغ و خروس ها بوده است، اما نحوه پیدایش این پرنده ها نیز بسیار جالب است، عده ای از دانشمندان بر این باورند این مرغ و خروس ها در اثر بیماری نادری به نام فیبروملانیسایز که یک بیماری ژنتیکی است، دچار تغییرات عمیقی در پوست، مو، گوشت و استخوان خود شده اند. کل بدن این نژاد سیاه است، جالب است بدانید که حتی گوشت مرغ و خروس ایام سمانی نیز سیاه است.

اکثر رستورانهای گرانقیمت ترجیح میدهند که غذاهای اصلی خود را با گوشتهای متفاوتی مانند گوشت سیاه سرو کنند و توجه مشتریان زیادی را به خود جلب کنند. ادوارد هان (۱۸۵۶-۱۹۳۸) ، جغرافیدان آلمانی در کتابی که ۱۸۹۶ منتشر کرد، با ارائه نمونه هائی از دنیا نشان داد که اهلی کردن فقط می تواند کار کشاورزان باشد. استفاده از سوپ این پرنده به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک خواهد کرد و بدن در برابر بیماری ها مقاومت بیشتری از خود نشان خواهد داد.

هم چنین در برابر بیماری ها مقاومت بدنی خوبی از خود نشان می دهند، به همین دلیل می توان آنها را با کمترین تلفات پرورش داد و در صورت استفاده از مولتی ویتامین ها ، تغذیه صحیح و استفاده از واکسن های لازم در دوره های زمانی مشخص می توان آنها را به خوبی پرورش داد. در مورد منشا پیدایش مرغ و خروس ایام سمانی اختلافات زیادی وجود دارد، برخی بر این باور هستند که اجداد این نژاد بر اثر بیماری کمیابی به نام فیبرو ملانی سایز، رنگدانه های خود را از دست داده اند و به همین دلیل پوست ، پر ، گوشت و استخوان های این پرنده به رنگ سیاه در آمده است و این تغییر ژنتیکی به فرزندان این نژاد نیز منتقل شده است.

برخی دیگر نیز بر این باورند که این نژاد از گونه ای بنام آیام بکیسار نشات گرفته اند، اما به هر حال نکته مهم در مورد این نژاد از مرغ و خروس ها، قیمت بالا و خواص زیاد گوشت و تخم آنها می باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد. این نژاد بومی اندونزی اولین بار در سال 1920 توسط یک مستعمره نشین هلندی کشف شد و توسط بازرگانان به کشورهای اروپایی انتقال یافته است که در حال حاضر می توانید مرغ و خروس سیاه را در کشورهای هلند، چک، اسلواکی و آلمان مشاهده کنید.

این نژاد بومی کشور اندونزی است و اسم آن ایام سمانی است که ایام در زبان اندونزیایی به معنی مرغ است و ” سمانی” دهکده ای نزدیکی شهر سولو مرکز جزیره جاوه است. شهرت جانی جشنواره سنت فرمین در سال های اخیر و تعداد بسیاری زیاد توریست ها و بازدیدکنندگان خارجی که به این شهر هر ساله برای حضور در این فستیوال می آیند به خوبی توسط ارنست همینگوی در کتاب The Sun Also Rises یا خورشید نیز طلوع می کند توصیف شده است و همچنین در گزارش هایی که در روزنامه ها و مجلات و سایر جراید می آیند، به خوبی قابل مشاهده هستند.

این ژن رنگ دانه های سیاه را به پوست، بافت ها و سایر اندام های مرغ ایام سمانی منتقل میکند. این گاوآهن از لحاظ نحوه تاثیر مشابه گاو آهن برگرداندار عمل میکند اما از آنجائیکه در این نوع، خاک بطور ناقص برگردانده میشود، لذا تنها در شرایطی توصیه میشود که گاوآهن برگرداندار قادر به کارکردن نباشد. در کشورهای اروپایی و غربی قیمت هر کدام از خروس ها یا مرغ های این نژاد تا 5 هزار دلار نیز معامله می شود، در کشور ایران نیز این نژاد با قیمت های چند میلیونی معامله می شوند و حتی افرادی نیز هستند که با جوجه کشی و پرورش مرغ و خروس ایام سمانی ، آنها را به کشورهای عربی و همجوار صادر کرده و از این راه به درآمد خوبی رسیده اند.

در این مراسم، ۶ گاو نر خشمگین و وحشی در خیابان های شهر رها می شوند تا مردمی که در هر طرف در حال دویدن هستند را دنبال کنند. بعد ها برای یک موعظه به یک ماموریت به شهر Amiens در فرانسه عظیمت می کند به همین دلیل او هم اکنون به عنوان شهیدی در کلیسای کاتولیک نیز شناخته می شود. با یک دلیل قانع کننده به شما می گوییم که اگر قصد خرید گوسفند رومانف دارید و آن هم فقط یکی، بهتر است میش خریداری کنید. چگونه میتوان تخم نطفه دار،جوجه و یا مولد با کیفیت و اصیل خریداری کرد؟

حتما از دستگاه های جوجه کشی خانگی و حرفه ای مانند ایزی باتور 6 یا آرکام استفاده کنید چرا که تمامی عملیات های جوجه کشی را به صورت خودکار انجام خواهد داد و از دقت بسیار بالایی برخوردار است، هم چنین در جوجه کشی از تخم نطفه دار پرنده های زینتی و طوطی سانان از این دستگاه ها استفاده می شود. این روش کمی گران تر از روش فوق است چرا که جوجه ها قیمت بالاتری دارند، قبل از خرید جوجه ها حتما با کمک یک متخصص از سلامتی آنها مطمئن شوید چون امکان بیمار بودن جوجه ها وجود دارد و واکسن های لازم را در زمان های معین باید تزریق کنید.

این روش گران ترین راه برای شروع پرورش مرغ و خروس سیاه است چرا که پرنده های بالغ و تخمگذار قیمت بسیار بالایی دارند، اما اگر می خواهید کار خود را به سرعت شروع کنید و نمی خواهید چندین ماه برای جوجه کشی و پرورش جوجه ها وقت بگذارید، این روش برای شما مناسب خواهد بود. چرا که ویتامین ها و آنتی اکسیدان های موجود در گوشت و حتی تخم این پرنده با رادیکال های آزاد و سلول های سرطانی موجود در بدن مبارزه کرده و به سلامت و طول عمر فرد کمک می کند.

درست است که مواردی همچون دام زنده و حتی مرغ و خروس زنده در اکثر مواقع برای استفاده از محصولات آنها همچون پشم، شیر و گوشت و تخم مرغ و … از مرغ و خروس آیام سمانی هم برای تولید گوشت و تخم و هم به جهات زینتی نگهداری می شود و حتی در ایران نیز می توان تعدادی از آنها را مشاهده کرد. فسفر موجود در گوشت این پرنده به تقویت استخوان ها و افزایش هوش و بهبود متابولیسم بدن کمک خواهد کرد. گوشت این پرنده ها غنی از انواع آنتی اکسیدان ها می باشد که از بین بردن رادیکال های آزاد سلول ها کمک می کند و تاثیر زیادی در مبارزه با انواع سرطان ها دارد.

این زمینها قبلا دوبار شخم خورده و در حال حاضر پذیرای بذری بودند که شخص بذر افکن با گامهائی ضرباهنگ، با مشت پر می افشاند. این مرغ و خروس ها به دلیل مقاومت بدنی بالای خود در بسیاری از مناطق کوهستانی و معتدل قابل پرورش است، هم چنان که در بسیاری از کشور های اروپایی و شرقی مانند هلند، آلمان،هند، پاکستان، تگزاس و بسیاری از کشورهای آمریکایی، استرالیایی و اروپایی پرورش می یابند. قیمت بالای این نژاد نیز به همین دلیل می تواند باشد.

تفاوت نژاد رومانف با نژاد های دیگر این است که این نژاد می تواند در هر سری از دوره آبستنی از 3 نوزاد و بالاتر تولید مثل نماید ولی گوسفندهای معمولی یک، دو و نهایت سه عدد زایش دارند. در این مقاله از وبلاگ سایت جوجه کشی دات کام هر آنچه که در مورد پرورش و نگهداری مرغ و خروس ایام سمانی لازم باشد را توضیح میدهیم. دوره جوجه کشی آنها نیز به مانند مرغ های معمولی 21 روز است. دوره جوجه کشی آنها نیز مانند تخم های معمولی ۲۱ روز بوده و در شرایط دما و رطوبت مناسب جوجه کشی از تخم مرغ معمولی می توان از تخم مرغ سیاه نیز جوجه کشی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید