بررسی ویندوز ۱۱ ؛ شروعی دوباره برای مایکروسافت بررسی ویندوز ۱۱

نوع نصب ویندوز را با استفاده از گزینه Upgrade یا Custom، انتخاب کنید، گزینه Upgrade به منظور ارتقای نسخه ویندوز فعلی موجود روی کامپیوتر، به نسخه قابل پشتیبانی از سرور 2012 می باشد. یک نوع آرایش در شبکه های کامپیوتری وجود داره که با عنوان « شبکه های کامپیوتری مبتنی بر دامین » شناخته میشه . این روش در صورتی عمل خواهد کرد که سایر کاربرانی که کامپیوتر خود را با آنها به اشتراک میگذارید، دارای اکانت در ویندوز با دسترسی Administrator باشند. از دیگر روشها جهت بازیابی پسورد فراموش شده ویندوز میتوان به تغییر پسورد توسط سایر کاربران اشاره کرد.

کاربران معمولاً به دلایل حفظ امنیت سایبری، پسورد ورود ویندوز 7 را مرتباً تغییر می دهند. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران بخش Windows Update را در کنترل پنل ویندوز برروی اتوماتیک قرار می دهند، لذا به هنگام اتصال به اینترنت، آخرین آپدیتها از سرور مایکروسافت دریافت و بدون اطلاع کاربر برروی ویندوز نصب می شود که در صورتی که آپدیت موردنظر هم در میان آنها باشد باعث از کار افتادن ویندوز خواهد شد.

تنها ممکن است در بعضی از مدلهای نوت بوک به صورت خودکار، ویندوز فعال نشود که باید با استفاده از اکتیویتورها آن را اکتیو نمایید. ورود به ویندوز با استفاده از ایمیل آدرس بدین معنا است که شما از طریق اکانت مایکروسافت خود وارد ویندوز خواهید شد. در صورتی که قابلیت اشتراکگذاری محافظتشده با رمز عبور را فعال کردهاید، گزینه بالا را انتخاب کرده و وارد شوید. در طرف دیگر ماجرا، به نظر میرسد اپلیکیشن اسکایپ عملکردی آنقدرها قابل توجه طی سالهای اخیر نداشته و بنابراین مایکروسافت تصمیم گرفته اپلیکیشن Microsoft Teams را با تسکبار ادغام کند تا به شکلی آسانتر در دسترس باشد.

این موضوع، بخشی از ویژگی جدید نرمافزار «تلفن شما» (Your Phone) است که هماکنون برای نسخهی آزمایشی ویندوز ۱۰ در دسترس قرار دارد و با توسعهی ویژگی اشتراک صفحه نمایش در برنامهی Your Phone محقق شده است. هنگامی که پسورد دامین ادمین را روی سیستمعامل ویندوز سرور فراموش میکنید، نرمافزار PCUnlocker میتواند کمک حال شما باشد. به طور قطع، در صورتی که شما به تنهایی از کامپیوتر استفاده میکنید، این روش برایتان کاربردی نیست. ۶- در نهایت روی دکمه Refresh کلیک کنید. بعد از کلیک کردن روی دکمه ok گزینه Next را انتخاب می نماییم و منتظر می مانیم که روند نصب درایور پرینتر در ویندوز 10 به پایان برسد تا درایور پرینتر با موفقیت نصب شود و دکمه close را می زنیم.

در اینجا ما نسخه ی Datacenter با مد گرافیکی (GUI) را انتخاب می کنیم. اما بهترین و به صرفه ترین راه این است که شما خودتون یاد بگیرید با ابزار های رایگانی که هست Password List مد نظر خودتون رو بسازید. در واقع نمی توان به یک تنظیم خاص اشاره کرد، بلکه باید با آزمون و خظا و تغییر دادن تنظیمات، موردی را که مشکل صفحه نمایش شما را حل می کند شناسایی کنید. Windows Update در منوی سمت چپ برروی Change setting کلیک نمایید و گزینه Install update automatically (recommended) را برروی Check for updates but let me choose whether to Download and install them.

برای این کار روی دکمه Power در پایین و سمت راست اسکرین بزنید. توجه داشته باشید که ایجاد دیسک ریست پسورد باید قبل از فراموش کردن پسورد صورت گیرد؛ بنابراین اگر پیش از فراموش کردن رمز ویندوز خود دیسک ریست پسورد ایجاد نکردهاید، این روش برای شما کارآمد نخواهد بود. در قسمت بعد از شما خواسته می شود که یک نام کاربری و رمز عبور برای کاربر Administrator، وارد کنید. با ریست شدن و بالا آمدن مجدد صفحه ی مربوط به وارد کردن Product Key ظاهر می شود که این صفحه را Skip می کنیم.

با استفاده از آموزش زیر می توانید بدون هیچ مشکلی برنامه را راهاندازی کنید. در این مرحله پارتیشن و مقدار فضای مورد نظر برای نصب ویندوز را مشخص کرده و روی Next کلیک کنید. در صفحه ی بعد نسخه های ویندوز برای نصب نمایش داده می شود که باید یکی از آنها را انتخاب کنیم. در این راهنمای مراحل کامل نصب ویندوز ۷، تفاوت نسخههای مختلف ویندوز ۷ و آموزشهای اولیه در ارتباط با ویندوز ۷ را خواهید یافت. ماکروسافت با هر نسخه جدید ویندوز تغییراتی در منو استارت ایجاد می کند و چنین اتفاقی در ویندوز ۱۱ هم رخ داده است.

ویندوز 11 از نظر گیمینگ، طراحی و تاریخ آپدیتها تغییر کرده است. 5 – نسخه 64 بیتی : آپدیت تا تاریخ 17 اسفند 1400 می باشد! اگر می خواهید آپدیت ها به طور خودکار نصب شوند گزینه Automatic را انتخاب کنید. تنظیم نمایید.این گزینه باعث می شود ویندوز برای دریافت و نصب آپدیتها از شما اجازه بگیرد و شما می توانید انتخاب نمایید کدام یک از آپدیتها را نصب نمایید و کدام یک را نصب ننمایید. برای شروع نصب بر روی Install Now کلیک می کنیم.

اکنون نیز که مدتی از عرضه ویندوز 7 گذشته است ماکروسافت آپدیتی تحت عنوان KB971033 عرضه کرده است که با نصب آن برروی سیستم ممکن است اکتیویشن ویندوز از کار بیفتد و ویندوز حالت Geniune را از دست بدهد. ویندوز 10 نسخه 20H2 در حال حاضر شروع به عرضه کرده است و فقط باید طول بکشد دقیقه برای نصب. ماکروسافت هر چند وقت یکبار، بعد از عرضه نسخه های جدید ویندوز خود، برای شناسایی و از کار انداختن نسخه هایی از ویندوزکه به طور غیر قانونی اکتیو شده اند و به طور رسمی از مایکروسافت خریداری نشده اند، آپدیتهایی را برروی مرکز آپدیت خود قرار می دهد که دریافت و نصب آنها بر برروی سیستم، در صورتی که ویندوز به طور قانونی تهیه نشده باشد، باعث غیر فعال شدن ویندوز می شود.

هر چند توصیه ما این است که این گزینه را به طور کل برروی Never check for updates تنظیم نمایید تا اصولا آپدیتهای ویندوز نصب نشود. می توانیم درایومان را به چند پارتیشن تقسیم کنیم. خود فایل BOOTMGR هر دو فقط خواندنی و مخفی است و در دایرکتوری ریشه پارتیشن مشخص شده به عنوان Active in Disk Management واقع شده است. یکی از معدود ویژگیهای جدید واقعی در ویندوز ۱۱، این پنل ویجت است. برای اینسایدر شدن در ویندوز ۱۰ کامپیوتر شما می توانید آخرین نسخه ویندوز ۱۰ را از سایت مایکروسافت دانلود و نصب کنید و یا اگر دی وی دی آن را از قبل دارید نصب کنید و اگر نسخه ای از ویندوز ۱۰ دارید مشکل کاملا حل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید