آموزش تبدیل گوشی به وبکم کامپیوتر و لپ تاپ ویندوزی – تکنولایف

در اینجا نسخه مورد نظر برای نصب ویندوز 11 را گزینش کرده و روی Next کلیک کنید. روش دیگر برای حل مشکل ۰xc00000f در ویندوز این است که ویندوز را از دیسک آن بوت کنید. به گفته این شرکت، توسعه دهندگان مجبور نخواهند بود که تغییری در نرم افزارهای خود اعمال کنند تا بتوانند بهطور مجازی با ویندوز 365 کار کنند. اگر قصد ارتقای ویندوز 10 به ویندوز 11 را داشته باشید، کافی یکی از روشهای گفته شده در بالا را برای دانلود ویندوز 11 در پیش بگیرید. من به شخصه معمولا عادت به چیدمان ۵۰/۵۰ و تنها برای دو پنجره در کنار هم داشتهام و کمتر پیش آمده که چیدمانی به غیر از این را استفاده کنم.

با این حال همهی این سیستمها تراشهی TPM ندارند و متاسفانه مایکروسافت هم به روال همیشگیِ خود، اطلاعرسانیِ مطلوبی دربارهی این ملزوماتِ جدید انجام نداده است.چرا حالا؟ مایکروسافت در طراحی بعضی از بخشهای رابط کاربری، از سیستمعاملهای دیگر از جمله مک او اس، iOS، کروم او اس و اندروید ایده گرفته است. کافیست به بخش مربوطه در تنظیمات بروید و گزینههای پر تعدادی که تنها برای عوض کردن مرورگر پیشفرض از مایکروسافت اج به گوگل کروم پیش رویتان است را ببینید تا احتمالا از ادامه تغییر مرورگر پیشفرض پشیمان شوید.

نیکول دزِن، معاون راهکارهای شرکای جهانی در مایکروسافت میگوید که اجباری شدنِ ملزوماتِ TPM در ویندوز 11 به معنی فعال بودنِ پیش فرضِ بسیاری از قابلیتهای امنیتیِ مرتبط در این سیستم عامل خواهد بود. از جمله گوشی هایی که از این سیستم عامل استفاده می کنند، موبایل Microsoft Lumia 640 XL LTE و Microsoft Lumia 640 LTE را می توان نام برد. با استفاده از این برنامه میتوانید از USB، بلوتوث یا وای فای برای متصل کردن میکروفون گوشی هوشمند خود به کامپیوتر استفاده کنید. حالا گوشی شما به عنوان یک میکروفون عمل خواهد کرد. حالا به جای این که مواردی از جمله This PC، سطل آشغال ویندوز، درایوها و فولدرها به شکل زاویه دار و از نمای کناری نشان داده شوند، ظاهری تختتر دارند و کمی حالت مینیمالتر به خود گرفتهاند.

البته این مرحله را میتوانید بعدا هم انجام دهید و به سادگی با انتخاب گزینهی I don’t have internet از آن عبور کنید. ابتدا بر روی عکس راست کلیک کرده و سپس گزینه Set as desktop background (تنظیم به عنوان پس زمینه دسکتاپ) را انتخاب کنید. در نرم افزار ویندوز WO Mic گزینه Wi-Fi Direct را به عنوان نحوه اتصال خود انتخاب نمایید. نرم افزار Megaphone Free برای iOS و Microphone برای اندروید و همچنین Real Microphone برای گوشیهای ویندوز عمل مشابه را انجام میدهند. برای انتقال فایلهای بوت و همچنین فایلهای دیسک نصب ویندوز به رسانهی مدنظر، باید از برنامههای مخصوصی استفاده کرد که قابلیت ایجاد دیسک بوت (Bootable) را دارا باشند.

آسیب دیدن فایل های مهم سیستمی که بیشتر مربوط به بوت شدن سیستم عامل هستند. به گفتهٔ ساتیا نادلا، مدیرعامل شرکت مایکروسافت، پس از ویندوز ۱۰ ، این شرکت ، سیستم عامل دیگری تولید نخواھد کرد. احساس میکنیم که توضیحات بیش از این مورد نیاز نبوده و تا همینجا، به صورت کامل به تمامی موارد مورد نیاز اشراف پیدا کردهاید. کمی پایینتر از کادر جستجوی منوی استارت، یک کادر شامل ۱۸ آیکون دیده میشود که البته به این تعداد محدود نیست و سایر موارد با اسکرول کردن به پایین قابل دسترسی هستند. این قابلیت حتی در نظارت بر روی امنیتِ مجازیسازی و ایزوله کردنِ بخشهایی از هستهی ویندوز نیز کاربرد دارد.

ویندوز ۱۰ جدیدترین نسخه سیستم عامل موجود در بازار است که هم ویژگی های جدید و خاصی دارد و هم ویژگی های قدیمی آن به روز شده اند. هنگام برنامه ریزی برای نصب مجدد یا نصب یک نسخه جدید سیستم عامل ویندوز بر روی کامپیوتر خود، باید از قبل سیستم خود را آماده کنید. ویندوز 10، نسخه 2004 و 20H2 یک سیستم عامل هسته مشترک را با مجموعه یکسانی از فایل های سیستم به اشتراک بگذارید. محیط این برنامه شبیه به تصویر فوق خواهد بود و شاید با توجه به آپدیت های جدید تغییرات جزئی داشته باشد.

به همین دلیل شاید بهتر باشد برای مهاجرت به ویندوز ۱۱ چندان عجله نکنید و حداقل چند ماه تا رفع مشکلات اساسی آن صبر نمایید. در غیر این صورت باید خودتان به صورت دستی جدیدترین درایور را از سایت تولیدکننده دستگاه، دانلود و نصب کنید. کافی است در دسکتاپ روی آیکون سطل زباله دو بار کلیک کنید. همچنین گفته شده که اپهای اندرویدی روی کامپیوترهای مجهز به پردازنده اینتل و AMD قابل اجرا خواهد بود. همچنین پنجرههای کاربری از گوشههای گِرد شده استفاده میکنند و منوی استارت ویندوز هم در مرکزِ نوار وظیفه (Taskbar) قرار گرفته است. بهعنوان مثال اگر از برنامهی Mail موجود در ویندوز استفاده کرده باشید، احتمالا با تبلیغات مربوط به نسخهی موبایل Outlook روبهرو شدهاید.

احتمالا تابهحال مطلع شده باشید که ویندوز 11 روی تمام پیسیها قابل نصب نخواهد بود. برای استفاده از DirectStorage باید حافظه SSD از نوع NVMe و با ظرفیت حداقل یک ترابایتی داشته باشید و کارت گرافیک هم از DirectX 12 پشتیبانی کند. در صورتی که aFreeBox قادر به شبیه سازی این فایل باشد، بعد از چند دقیقه میتوانید فایل apk را در اختیار داشته باشید. حتی مجموعه برنامههای مایکروسافت آفیس هم که پولی هستند، تبلیغات دیگر برنامههای این شرکت را نمایش میدهند.

اگرچه نمایش تبلیغات توسط مایکروسافت اقدام بیسابقهای نیست، اما در هر صورت کمتر کاربری دوست دارد در سیستمعامل کامپیوتر خود با تبلیغات روبهرو شود. میتوانید با خاموش کردن یک یا چند گزینه از امکاناتِ مذکور، در قبالِ حریمِ خصوصیِ ایمنتر و پیامهای آزاردهندهی کمتر چشمپوشی کنید. در ویندوز ۱۰ برای تغییر اپلیکیشن پیشفرض روش مشخص و نسبتا سادهای در نظر گرفته شده بود و تنها با انتخاب یک گزینه، به سادگی میتوانستید یک اپلیکیشن را برای مرورگر، دیگری را برای پخش فایلهای صوتی و یکی دیگر را برای نمایش عکس انتخاب کنید.

در این بخش از شما خواسته می شود تا زبان دوم کیبورد خود را نیز انتخاب کنید. وبسایت Windows Insider Program را از طریق مرورگر باز کنید و روی گزینه Register کلیک و با ایمیل مایکروسافت خود (حساب هاتمیل یا اوتلوک اگر این حساب ها را ندارید میتوانید یک ایمل در Outlook بسازید و ادامه دهید) ثبت نام کنید. اگر هم مایل به باز کردن منوی استارت برای جستجو نباشید، کافیست علامت ذرهبین در تسکبار را لمس کنید. بر روی گزینه Network adapters دوبار کلیک کنید. در صورتی که این دو گزینه یا قابلیت روی سیستم شما فعال نباشد امکان نصب کردن Windows 11 را نخواهید داشت.

روش اول یعنی عضویت در Windows Insider تمام مراحل دانلود و ارتقا را به صورت خودکار انجام و تکمیل مینماید، اما روش دوم اگر منتهی به دریافت فایل ISO شود، مستلزم نصب و اجرای دستی کاربر است. به گزارش Neowin، مایکروسافت در اکتبر ۲۰۲۱ ارتقای ویندوز ۱۱ را در سیستمهایی که از VirtualBox استفاده میکنند، بهدلیل مشکلات سازگاری بین برنامه و سیستمعامل، مسدود کرد. مایکروسافت وعده داده که تا سال ۲۰۲۵ از ویندوز ۱۰ پشتیبانی میکند. شاید برخی هم به دلیل عدم پشتیبانی ویندوز 11 از نصب روی سختافزارشان، قادر به ارتقا به ویندوز 11 نباشند.

مدلِ پردازندههای ۶۴ بیتی پشتیبانی شده تاکنون در جدول انتهای مقاله و در ذیلِ عنوان “فهرست پردازندههای پشتیبانی شده در ویندوز 11” قابل جستجو و دسترسی هستند.- حافظه یا رم: ۴ گیگابایت یا بیشتر- ذخیرهساز: حداقل ۶۴ گیگابایت فضای آزاد برای نصب ویندوز 11 که ممکن است در طول زمان و با نصب آپدیتهای جدید افزایش یابد.- فرمور سیستم: دارای قابلیتهای UEFI و Secure BootTPM: ماجول امنیتی یا Trusted Platform Module (به اختصار TPM) نسخه ۲.۰- نمایشگر: صفحه نمایش با دقت تفکیک HD (همان 720p) با ابعاد ۹ اینچ یا بالاتر، ۸ بیت برای هر کانال رنگ- اتصال اینترنت: ارتباط اینترنتی برای بروزرسانیها، دانلود و استفاده از برخی قابلیتهای ویندوز لازم است.

اندی این یک شبیه ساز معتبر Android است که در هر زمان یک تجربه کاربری پایدار را ارائه می دهد. باید خاطرنشان کنیم خود ویندوز هم سیستمعامل رایگانی نیست ولی هم این سیستمعامل و هم برنامههای آفیس در برخی شرایط تبلیغات دیگر محصولات مایکروسافت را نمایش میدهند. علاوه بر این ویجتها عمدتا مستقل نیستند و برای مشاهده جزئیات آب و هوا، قیمت سهام یا حتی اضافه کردن یک رویداد به تقویم، به سایر اپلیکیشنهای مایکروسافت از جمله مرورگر اج هدایت میشوید. برای پاسخ به این سوال باید همچنان منتظر بمانیم. در مجموع باید گفت که طراحی جدید تسکبار و منوی استارت، کاربردی است اما همچنان تا پختگی کامل فاصله دارد.

دیدگاهتان را بنویسید