آشنایی با نژاد گاو سیمنتال

حفظ سودمندی در گاوداری ها مشکل است ولی به حداکثر رساندن بازده خوراک می تواند به حل این مشکل کمک کند. همانطوری که در نمودار (2) نشان داده شده است حتی سامانه کراس بریدینگ چرخشی دو نژاد مختلف نیز هم خونی را حذف نمی کند. این گاو به رنگ صورتی و سفید و با لکههای قرمز وجود دارد و در کشورهای مختلف به اسمهایی متفاوت میشناسند. با توجه به چند قلوزایی گوسفند رمانف و تولید بره های زیاد و همچنین میزان تقاضای بازار به گوشت قرمز باعث شده است تا کسانی که گوسفند رمانف پرورش میدهند سودآوری فوق العاده ای داشته باشند زیرا در این شرایط عرضه و تقاضای بازار عاقلانه به نظر نمی آید که شخصی گوسفند رومانف پرورش دهد و بخواهد بره های نیمه گوشت را عرضه کند.

با استفاده فوق العاده از ذخایر ژنتیکی نا مرغوب سعی نکنید که از هم خونی پیش گیری کنید. 3) در صورت استفاده از اسپرمهای شرکت های تلقیح مصنوعی متفاوت از هم خونی پیش گیری میشود. انتخاب اسپرمی که خارج از خطوط خونی گله شما می باشد. مارکوپولو درگزارشهای خود این مرغ و خروسها را سیلکی نامید و که چگونه این ماکیان مثل جوجه های سیاه بوده و بی شباهت به گربه نیز نبودند و بهترین تخم مرغ ها را می گذاشتند. تعداد تخمگذاری در سال۱۸۰ تخم مرغ می باشد. در سال حدود ۱۲۰ تخم می گذارند و رنگ تخم شان سفید است.

خاستگاه سویس ـ رنگ قهوه ای روشن یا تیره ـ بعد از هلشتاین بزرگ ترین نژاد شیری است ـ بسیار آرام و به علت داشتن جثه نسبتا بزرگ و سفید بودن چربی بدن مناسب برای تولید گوشت ـ نژادی دیررس با قابلیت چرای خوب ـ مقاومت بالا در بربر شرایط تغییرات شدید آب و هوایی ـ متوسط گاو بالغ ۶۸۰ و گاو نر۹۰۷ کیلو گرم ـ تولید شیر در یک دوره لاکتاسیون ۵۴۸۸ کیلو با ۱/۴ درصد چربی دارد . این هونون عمدتا از فولیکول های کوچک و متوسط ترشح شده و در طول چرخه با FSH پلاسما رابطه عکس دارد، این کاهش خود می تواند دلیلی بر فحلی های نامنظم و آنستروس های طولانی مدت باشد.

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه محاسبه قیمت کشتارگاه و تاثیرگذاری روی نرخ دام روز می توانید در بخش وبلاگ جزئیات کامل را مشاهده کنید. گاومیش جزو نشخوارکنندگان چهار معده ای و 13 جفت دنده و تعداد دندانهای دائمی 32 عدد و از 3 ماهگی شروع به رشد و تا 5/2 سالگی کامل می شود. با استفاده از جی ام اس شما می توانید دام ها را از هم خونی بیش از اندازه حفاظت کرده و تلیسه هایی سود ده تولید کنید .در نمودارهای (2) و (3) نشان داده شده است که چگونه با چهار نسل بازگشت؛ هم خونی محاسبه میشود.

نباید برای پیش گیری از هم خونی از ذخایر ژنتیکی نا مرغوب استفاده کنیم. این کار می تواند توسط آموزش چگونگی محاسبه هم خونی انجام شود.همانطوری که در شکل (2) نشان داده شده است ضریب هم خونی با محاسبه بازگشت های نسلی به اجداد مشترک گاونر و ماده طرفین شجره محاسبه میشود.یک راه ساده تر کار کردن با برنامه حرفه ای انتخاب اسپرم می باشد. سطح درآمد یک واحد گاوداری بستگی به میزان تولید و هزینه های آن دارد که از این میان خوراک مصرفی با حدود ۶۵-۶۰ درصد بیشترین نسبت هزینه هارا به خود اختصاص می دهد. محققان ویرجینیا تک برآورد کرده اند که به ازای هر 1 درصد همخونی در هر گاو 24 دلار در طول عمر اقتصادی وی از دست می رود.

4) از هر میزان همخونی در هر سطح هزینه ای باید اجتناب شود.این جمله نیز اشتباه است زیرا هدف؛ تلقیح گاوهایی است که حد اکثر سود دهی را دارند. حیواناتی که شیرشان فعلا خشک شده است احتیاجات غذایی بیشتری در مقایسه با حیواناتی که برای تولید گوشت پرورش می یابند دارند. معمولا بیشتر کسانی که با دیگران در چیزی شریک هستند به طرف مقابل خود ظلم می کنند. 6) هم خونی در بعضی از نسل ها ایجاد مشکل می کند و بعضی از نسل ها از این مشکلات خلاصی پیدا می کنند . در برخی موارد مو های مشکی از سینه تا پشت امتداد پیدا می کند و همچون تاج گل به دور گردن دام نمایان می شود.

در باب این جانور دچار اشتباه شده اند و حیوانی را که عنبر دفع کند گاو بحری نامیده اند و حال آنکه عنبر از نوعی پستاندار ماهی شکل بدست می آید نه از نوعی گاو دریایی کاشالو ( ظاهرا عظمت جث. سپس در باره طنز در سده ای چهل و پنجاه پرداخته واز علی اصغر بشیر ، از نشریه هفته گی ترجمان وشوخک می نویسد که گویا نخستین جوانه های طنزی در آثار شان اشکارا می شود. این نوع گوسفندان تنها در برخی از شهر های هم مرز با این کشور وجود دارند و قیمت گذاری آنها نیز می تواند بر اساس نوع نیاز به کشتار و پروار بندی و …

هنگام بررسی هم خونی آگاه و حساس باشید.اثر هم خونی به مشخصات اجدادی که در شجره دامهای انتخابی وجود دارند بستگی دارد.با انتخاب گاوهای نری که تولید ؛ سلامتی و باروری خوبی دارند به مقابله با اثرات منفی هم خونی بروید. این گاو ها در مسیر به این دلیل رها می شوند تا به باعث حرکت هر یک از گاو هایی که احتمالا در راه مانده اند و یا ایستاده اند و عقب افتاده اند بشوند و به سمت رینگ گاو بازی حرکت کنند. هیچ دوا را از طریق تیوب ندهید تا وقتیکه ۱۰۰٪ متیقن نشوید که تیوب در رومن است.تراخیا را توسط انگشت کلان و انگشت شهادت در خط وسطی و ۱/۳ حصه پائین تراخیا گرفته وبه طور محکم از یک طرف به طرف دیگر حرکت بدهید اگر تیوب در تراخیا باشد شما احساس میکنید که به کار تیلج یا غضروف تراخیا زده میشود اگر چنین باشد تیوب را دور کنید و باز کشش کنید که از راه مری تیر شود.

همخونی به این مسئله بستگی دارد که آیا گاو نر با گاو ماده ای که در حال جفتگیری است خویشاوند است یا نه. نمودار (1) متوسط همخونی محاسبه شده توسط مرکز آ ای پی ال وابسته به وزارت کشاورزی آمریکا برای نژاد های مختلف گاو شیری را نشان می دهد. متوسط روزهای بعد از زایش در گاوهای نرمال. از آنجایی که حفظ شجره گاوهای گله و اسپرمها میتواند کاری سخت و طاقت فرسا باشد؛ برنامه های انتخاب اسپرمی مانند جی ام اس برای محاسبات شما کاربرد دارد .

همان طوری که در نمودارشماره (2) نشان داده شده است حتی کراس بریدینگ چرخشی دو نژاد نیز نیاز به مشخصات دقیق و کامل گاو نر را از بین نمی برد. 1) در صورت انجام کراس بریدینگ (آمیخته گری) از هم خونی اجتناب میشود . با این ها تا حدی هم خونی بدست می آید ولی همه اجداد مشترکی که در شجره موجود است را از دست می دهید. یکی از این موارد مربوط به زایش 9 بره در یک دوره آبستن که در آمریکا رخ داده است.

امنیت غذایی، یک سیاست ماندگار است و کاری به یک دولت و یک وزیر ندارد و نگاه کوتاه مدت در امنیت غذایی جایی ندارد. برای انتخاب کارگران بخش تغذیه در گاوداری ها دقت کافی داشته باشید و حتی الامکان این کارگرها را با کارگرهای جدید تعویض نکنید. مقاله تغذیه گاو شیری مربوطه به صورت فایل ورد word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۳۱ صفحه است . فقط این را به یاد داشته باشید که آگاو دارای خارهای بسیار تیزی است و این برای بسیاری از انواع آن صدق میکند.

ممکن است در جلو گاو آهن قطعه قمه ای شکل و یا یک دیسک به نام پیش بر کاردی قرار داشته باشد که به باز کردن و شکافتن خاک کمک می نماید. در مطالعه­ی دیگر Barberg و همکاران آسایش و رفاه، عملکرد و سلامت پستان را در گاو­های یک گله شیری قبل و بعد از تغییر سیستم نگهداری با هم مقایسه کردند. این مجموعه مواد غذایی را جیره غذایی می نامند که باید برحسب احتیاجات نگهداری واحتیاجات تولید حیوان ونوع مواد غذایی وبا توجه به جنبه های مالی آن تهیه و تنظیم گردد. مکمل گاو شیری محصولی حاوی کلیه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز گاوهای شیری است که طبق نیاز گروه های مختلف گاو شیری از گاوهای پر تولید تا گاوهای کم تولید توسط متخصصین تغذیه گاو شیری فرموله شده و توسط میکسرهای افقی با مواد حامل ترکیب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید